Astrologova sobota 24.2.2024 – Úplněk v Panně

Slunce v Rybách, Luna v Panně, základní konstelace pro sobotu. Téma panenského úplňku je utřídění, srovnání, ale i čistota a jednota. Tou jednotou se myslí soulad mezi činy, myšlenkami a slovy. Události budou následovat témata a tak budeme nuceni, vedeni a doslova strkáni k jejich naplnění.

Úkolem je pokus o to dát věci do pořádku a každý popřemýšlí jak o svých problémech, dlouhodobých i těch aktuálních a o cestě k jejich napravení. V řadě případů to není vůbec jednoduché, ale jsme motivováni k popisování a zjednodušení zamotaných situací i k vyjasnění postojů.

Osa Panna – Ryby není jen osou čištění, události spojené s úplňkem zde pomáhají v nelehké orientaci i v sobě a v životě. Často přemýšlíme a snad i sníme o změnách, v těchto hodinách pro ně dostáváme argumenty takřka nevyvratitelné.

Venuše se dostává pomalu do přesného kvadrátu s Jupiterem a tak nás důležité události tohoto týdne nejen neopouštějí, ale zviditelňují a doslova gradují. A jde o Venuši, nutí nás zaujmout postoje. Venuše je ve Vodnáři a tak může být u toho i dost povyku.

Vedlejším efektem mohou být neuvážené činy, spontánní nakupování, prosazování se, odmítání racionálních kroků, zkrátka přišel čas zastat se a postavit se za sebe takřka bez debat a bez prodlení. A totéž udělají lidé kolem a bude potřeba to nejen ustát, ale najít spolu nějaká dobrá řešení.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...