Astrologova sobota 24.9.2022 – Merkur se vrací do Panny: Revize

Merkur na své zpáteční cestě kontroloval ve Vahách vztahy. Podíval se na to, jak jsme spojeni, co pro nás vztahy s lidmi znamenají a kterak je žijeme. Včera se setkal se Sluncem, dospěli jsme k určitému uvědomění si a pochopení.

Ode dneška Merkur couvá znamením Panny a tak se pozornost přenáší na nás samotné. Zabýváme se otázkami vlastní dostatečnosti/ nedostatečnosti, vhodnosti, přijetí. Naskakuje nám i téma čistoty a opravdovosti. V řadě oblastí vlastního života se potřebujeme očistit od cizích vlivů, myšlenek, stylů jednání, chceme a potřebujeme být sví. Na tuto kontrolu sebe sama máme čas do konce měsíce, na začátku října se už Merkur otočí a půjde opět Pannou dopředu. tak už budeme konkrétně tvořit a řešit v tom vnějším světě.

Dnes Merkuru v analýze pomáhá Luna a tak se konkrétní věci snadno spojují se zážitky, pocity, dojmy a vzpomínkami. Ve hře je Lilith, která je v sextilu s Lunou a Uran, jenž je s Lunou v trigonu. Můžeme se tak setkávat s překvapivými a nečekanými podněty zvenčí. Je třeba na ně umět reagovat a nepodléhat jim. Buďme sví, téma autenticity je nyní obzvlášť silné (ještě se k němu některý den brzo vrátím tady na FB). Neznamená to ale samotu, izolovanost, ba ani egoismus. Jen se dívejme a hlídejme si, abychom nesloužili záležitostem lidí kolem se, ale abychom si našli čas sami na sebe. Je také dobré poukázat na vlastní hodnoty.
Dnešní panenská Luna vede k opatrnosti a střídmosti, aspekty ji slušně zapojují do dění. Budeme tak na jedné straně neústupní a vytrvalí, na druhé ale všímaví a podporující. Samozřejmě nežeňme nic do krajností. Ani ty revize. Pěkný podzimní den přátelé!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...