Astrologova sobota 25.9.2021 – Merkur, který se otočí

V hlavní roli je Merkur. Tato planeta má ambice pořádně zamíchat kartami našeho života. Na přelomu týdne se otočí na 26. stupni Vah z dopředného do retrográdního pohybu v kvadratuře s Plutem v Kozorohu.
Zřejmě se tak leccos otočí, změní, posune a to zejména proto, že příslušné záležitosti uvidíme jinak, z jiného úhlu pohledu, proto, že se leccos rozkryje a že nám zafunguje analytický mozek. Sami se plácneme do čela, protože toto nevidět mohl jen slepý. A samozřejmě i my, protože jsme byli příliš jednostranně zaměření.

Druhá libůstka horoskopu je velký vzdušný trigon mezi Marsem se Sluncem, Saturnem a Lilith s lunárním uzlem. Říká, že možné je leccos.
Pokud se nenecháme omezit něčím nepravdivým, falešným, uměle vytvořeným, tak máme šanci si nově nastavit další parametry života a jeho detailů. Je příležitost postavit na nový základ vztahy, partnerství, spojenectví, znovu definovat, znovu domluvit, znovu pojmenovat, co je silné a zásadní.

Po čtvrteční opozici Venuše s Uranem tedy přichází šance na zklidnění a stabilizaci. Trochu mi v tom nehraje ta Lilith, ukazuje se totiž, že můžeme snadno spadnout do opakování něčeho, co nás sice stabilizovalo, ale jinak především ničilo a okrádalo. Tak opatrně. Roli lunárního uzlu (severního) spatřuji v tom, že současnými řešeními často dáváme do pořádku něco z velmi dávné minulosti, něco, co nás vyhodilo z ideální životní trasy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...