Astrologova sobota 29.10.2022 – Mars se otáčí, Merkur vstupuje do Štíra

Kam dál? Jít do toho a nebo nejít? Do čeho nasměrovat svou energii, iniciativu a sílu? Co se vyplatí začít? V čem pokračovat a v čem ne? Takové a podobné dotazy si můžeme snadno klást dnes, kdy se Mars na předlouho otáčí do retrogradity. Ode dneška až do poloviny ledna bude Mars couvat.

Přichází tak období nejistých činů, nesmělých kroků, ale i hledání té správné cesty. Mars je retrográdní v Blížencích a tak často budeme volit místo akce raději poradu nebo diskusi. Určitě to sníží agresivitu ve světě kolem nás, ale naopak vzroste neklid, nespokojenost a míra zmatků.

Pro ty, kteří se ale potřebují někam vrátit, něčemu porozumět, něco si usadit a nechat si stabilizovat, je to ideální čas. Retro Mars pomáhá v tom, abychom se dorozuměli, abychom něco rozluštili a přišli věcem na kloub. Pomáhá opakování, podporuje návraty.

Dnešní den s otočkou může být zvláštní. Může se nám projevit a ukázat některá z vašich činností, aktivit a iniciativ, něco, co jsme dlouho nedělali a co bylo dříve součástí každodenního života. Připomenou se nám také situace, ve kterých nejsme synchronní s ostatními zainteresovanými. Uvidíme, kde bychom měli přidat nebo naopak ubrat, to podle toho, zda budeme cítit klid nebo neklid.

A co Merkur ve Štíru? Čeká nás s ním pár týdnů, kdy bude záležet na detailech, kdy bude důležité, co říkáme, čemu rozumíme a jak si dovedeme představit to, co je v aktuální moment třeba udělat. Je tu čas nalezení právě těch podrobností. Čas Merkuru ve Štíru může odkrýt mlžný závoj, který nám zastírá pravý objektivní pohled na svět. S Merkurem ve Štíru si uvědomíme, co nás opravdu zajímá, co se jako červená nit táhne událostmi, jimiž procházíme a spojuje je.

Protože Merkur vstoupí do Štíra až těsně před půlnocí, tak z pohledu nás a dneška bude Merkur ještě dbát na urovnání, utřídění, spojení. Bude podporovat vzájemné porozumění. Až těsně před půlnocí se můžeme velmi snadno dostat do proudu emocí nebo citů, můžeme zatoužit po nedosažitelném, můžeme si naplánovat témata a úkoly na příští týdny. Zajímavý bude konec neděle a začátek pondělí, kdy Merkur projde místem nedávného štířího novu (a zatmění). Někteří z nás se tak dozvědí, o čem zatmění bylo, jaké pro nás tento silný moment měl poselství a co nám tím pádem začíná.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...