Halloween v botanické zahradě v Troji: Dýně, strašidelné masky, špekáčky i lampionový průvod

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje na neděli 30. října bohaté halloweenské odpoledne. Touto akcí vyvrcholí výstava Dýní a dýňových aranžmá, která je v tomto roce inspirována kulturou Keltů. I samotný Halloween vychází z keltského svátku Samhain. Ani letos nebude chybět strašidelná výzdoba, dekorování a dlabání dýní a opékání špekáčků. Odpoledne zpestří hudební vystoupení a ukázky keltských řemesel. Děti si mohou nechat strašidelně pomalovat obličej, budou je čekat záludné úkoly a soutěže. Třeba ta o nejděsuplnější masku. Program  začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod areálem zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.

Naše výstava dýní tradičně vyvrcholí halloweenskými oslavami, a to už v neděli 30. října. Návštěvníky bych rád pozval na bohatý program nejen pro děti, ale i pro dospělé. V 18 hodin se společně vydáme na halloweenskou procházku areálem zahrady s lampiony. Výstavy dýní u nás mají každoročně velký úspěch. Bylo tomu tak i letos. Od začátku akce prošlo turnikety botanické zahrady více než dvacet tisíc příchozích a vysokou návštěvnost očekáváme i v následujících volných dnech,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy. 


Halloween plný zábavy pro děti i dospělé

Výstavu dýní uzavřou v neděli 30. října oslavy Halloweenu. Návštěvníky čeká od 13 hodin zábavné odpoledne. Součástí programu bude tradiční dlabání a dekorování dýní, výroba lampionů, děti se mohou těšit na malování na obličej,keltská řemesla nebo lukostřelbu. Pro děti jsou rovněž připraveny zábavné soutěže, mimo jiné soutěž o nejstrašidelnější masku. Odpoledne zpestří hudební vystoupení, připraveno bude i dýňové občerstvení, domácí guláš a špekáčky, které bude možné opékat na ohni. Celé odpoledne uzavře lampionový průvod podvečerní botanickou zahradou. S rozsvícenými lampiony a dýněmi se bude vyrážet v 18 hodin.Program se odehraje v Horní zahradě, v blízkosti expozice Svět sukulentů.

V listopadu startují oblíbené večerní procházky ve skleníku Fata Morgana

Ve skleníku Fata Morgana se s koncem roku opět uskuteční večerní komentované procházky setmělými expozicemi nazvané Džungle, která nespí. Jedinečný zážitek čeká na malé i velké návštěvníky už od příštího týdne, tedy od 4. listopadu,a příležitost budou mít všichni do 17. prosince 2022 a po vánoční přestávce opět v lednu a v únoru 2023. Během večerních procházek exotickým prostředím návštěvníky upoutá omamná vůně květů lákajících noční motýly. Jedinečným zážitkem při putování setmělou expozicí je hlasité „kvákání“ tropických žabek druhu bezblanka skleníková (Eleutherodactylus planirostris). Jedná se o malé nenápadné žabky pocházející z Kuby, Baham a Kajmanských ostrovů. Jsou zajímavé hlavně svým velice hlasitým nočním projevem. Komentované prohlídky se konají každý pátek a sobotu v několika časech mezi 17. a 20. hodinou. Každá trvá přibližně jednu hodinu. Je nutné si předem rezervovat místo vyplněním jednoduchého formuláře na webu botanické zahrady.

You may also like...