Astrologova sobota 3.9.2022 – Čas pro Pannu

Jak se vám žije v Čase Panny, tedy období kdy je Slunce v tomto znamení? Zjišťujeme nejspíš, že jsme praktičtí, pragmatičtí a i na city a emoce si prostor vymezujeme a přidělujeme. A přitom po nich a po těch příjemných především toužíme. Jako by krása byla na příděl. A přitom nás tak zajímá.

Současně hledáme i jistoty a kvality, nejlépe hned tady a konkrétně. Přemýšlíme, jakou formu Dálném tomu, co žijeme. Líbilo by se nám to, jen nevíme, jak procesy uchopit a že které strany je žít. Ptáme se po smyslu života, ptáme se co, jak a hlavně proč.

Takové myšlenky přicházejí na svět právě s kvadraturou Luny a Slunce. S první lunární čtvrtkou. Což je dnešní událost a dnešní téma. Záležitosti okořeňuje Mars v Blížencích, jenž je neúnavný a stále něco řeší, i Neptun v Rybách, který významně mlčí, krčí rameny a odkazuje nás k něčemu vyššímu, co je nad námi.
Je tu rovněž i čas posilování jistot. Potřebujeme si k tomu zopakovat stereotypy běžných dní, abychom se ujistili o tom, že vše funguje tak jak má. Nežeňte nás to tak vůbec do nových aktivit, rádi uvidíme a zažijeme vše, co nám dává pocit jistot a tím pohody. Pokud se něco rozbíhá, pak jen na podkladu vnímání vyložené nespokojenosti nebo konkrétní silné potřeby.

Kvadratura Merkuru ve Vahách a Jupiteru v Beranu se významně ptá Jak dál? Je potřeba si znovu pro sebe nastavit pravidla, říci si, co chceme dát a co potřebujeme. Merkur bude ve Vahách již brzo retrográdní a tak tyto otázky budou leitmotivem následujících týdnů.
Dnešek je tak především o nás, našich potřebách, zájmech a co se týče okolního světa, tak hodnotách, jež s nim sdílíme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...