Astrologova sobota 31.7.2021 – Vzlety a co je zpomaluje

Luna prochází znamením Býka, najdeme ji v nepříznivém kvadrátu se Sluncem. Obě světla jsou tedy v konfliktu. A s nimi i my. Výsledkem může být křečovitý úsměv na rtech maskující vnitřní pnutí.

Lví Slunce nás vede k maximalizaci projevů. Dovedeme být pěkně extrovertní i popisně expresivní. Hodně z toho, čím uvnitř žijeme, dáváme na odiv a projevujeme to. Motivem je často to, že hledáme podporu pro vlastní rozhodnutí, hledáme spojence a sympatizanty s našimi plány. Potřebujeme vidět a zažívat to, že jsme podporováni.
Býčí Luna je v zásadě spokojená a nikam se nehrne. Soustředí se na kvalitu prožitků a maximalizuje spokojenost. Tak dává najevo stabilitu navenek a pohodu dovnitř.

Oba principy se nespojují. Luna v zemském znamení se soustředí na prožívání a Slunce ve znamení ohnivém nás vede a žene dál. Býk i Lev jsou pevná (fixní) znamení, jejich úkolem je přetvářet, transformovat, přeskládávat. A tak jsme vedeni k tomu, abychom měnili vlastní představy, postupy. Zjišťujeme, co je důležité a co nikoli. Orientujeme se jak podle empatie, tak prostřednictvím emocí. Častěji než jindy dostáváme na výběr a osud nám při tom kouká pod prsty.
Mars v opozici s Jupiterem jasně praví, že jak si to uděláme, takové to budeme mít. A dostáváme jak pár možností, tak zdánlivě volnou ruku. Je tedy šance upravit si na životě to, co nefunguje a dál jít tam, kde by to fungovat mohlo. Omezení, kt. vnímáme by nás měla jen směrovat, nikoli brzdit nebo zastavovat.

Mars v Panně v kvadrátu s Lilit společně s panenskou Venuší a býčí Lunou ukazují na to, že se navzdory možnostem držíme poněkud při zemi a nevzlétáme, jakkoli by se chtělo. Vidíme totiž, že mnohé je třeba poznat, lecco vyřešit a nadto cosi ještě v hlavě probrat. Ne, dnes se ještě nepoletí, dneska se bude pracovat na zdárném odlepení se od reality. Nic nepřeskočíme. Ale už víme své.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...