Astrologova sobota 4.6.2022 – Luna hybatelem dění

Červen začíná a leccos v našich životech začíná nanovo. Nové plány, nové etapy, nové možnosti se otevírají. Za námi je Merkur, kt. se otočil z retrogradity a bude směřovat zase dopředu tak jak má. Ze začátku bude pomalý a tak první dny, minimálně tento víkend tu jsou od toho, abychom sobě, svému okolí i světu leccos vyjasnili.

Můžeme vnímat, že zablokovaná témata se pomalu otevírají. Stejně tak po nás se chce, abychom mluvili i jednali otevřeně. Saturn, se kt. je Merkur v kvadratuře, stojí takřka na místě a tak nemáme zatím žádné jistoty v tom, jak záležitosti dopadnou.

Bude veselo, Luna ve Lvu projde trigonem s Marsem, Jupiterem v Beranu. Je příležitost k oživení zájmů, je čas se vypravit do přírody, je čas na sport, je čas na cesty. Lví Luna napovídá, že bychom u toho neměli být sami, nejvíc si užijeme, pokud budeme mít možnost své zážitky sdílet.

Kvadratura Luny s Venuší v Býku a s Uranem tamtéž povede občas ke zklamáním v případech, kdy se necháme příliš unést. Naše představy se dostanou do rozporu s realitou a naše vize narazí na možnosti. Můžeme přehánět, víc utrácet, ale i podceňovat situace, do nichž se budeme dostávat. Na jedné straně lví furiantství Luny a na straně druhé touha po tom, aby zážitky byly silné a autentické jak to chtějí Venuše s Uranem v Býku.

Možná nás zaujme nenápadný a tichý polosextil Venuše s Marsem. Tento aspekt symbolizuje nové začátky. začátky tak čerstvé, že jsou spíš možností a příležitostí, kterou je potřeba dál rozvíjet než něčím, co už se rozběhlo. Právě proto tam, kde vnímáme, že by se mohly dít pro nás příznivé věci, se po nás chce citlivá trpělivost a zapálenost pro věc.

I sextil Luny se Sluncem nám sděluje, že vše by mohlo jít, běžet a fungovat, ukazuje na možnost přijetí a pootevření dveří. proč toho tedy nevyužít?

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...