Astrologova sobota 5.11.2022 – Nejasnosti

Ve vzduchu je cítit mírné napětí a podráždění. Nějakou dobu jsme byli v klidu a mohli se tak celkem svobodně věnovat vlastním věcem. Je ale znát počínající opozice Uranu s Venuší, která bude v ose lunárních uzlů a která se zároveň kryje s místy, na kterých proběhne úplněk v Býku a částečné zatmění Luny. Vidíme tam, že klid dlouho nevydrží a že tak jak jsme s lecčím nespokojeni nebo naopak po něčem toužíme, bude třeba udělat (klidně jen postupnou) změnu. A signálem k tomu, abychom se pustili za svou spokojeností (téma Býka) může být právě úplněk v tomto znamení 8.11.

Lunu najdeme v Beranu. Je tak jediným zástupcem planet v ohnivých znameních. Po nějaké době přichází oživení z letargie a procitnutí z klidu. Rozhlížíme se kolem sebe, neumíme a nechceme být v důležitých momentech nečinní. Je čas podívat se a (u)dělat to, co je potřeba všude tam, kde to lze. Dispozitor Luny, Mars je v Blížencích a tak poroste zájem o propojení, kontakty a sdílení. Vlivem retrogradity Marsu nás ale většinou budou zajímat sdělení, která mají nějaký smysl, která vedou k pochopení nebo rozřešení.
Výrazné nakupení planet na několika málo stupních Štíra ukazuje, jak soustředění, výkonní a praktičtí aktuálně dovedeme být. Je pro nás těžší spojovat, syntetizovat, často nedivíme souvislosti a jsme úporní. Těžko vyženeme z hlavy nějaké téma, natož pak melodii písničky. Jedeme často podle strategie Vše nebo nic. Riskujeme přiměřeně. Když jde o hodně, klidně i váháme.

Úkolem dne je připravit se na zadání, která postupně luštíme studiem vlastních postojů i toho, co se nám děje. Zadání budou jasná okolo úplňku v úterý a povedou nás už po jiných cestách.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...