Astrologova středa 11.5.2022 – Jupiter vstupuje do Berana: Ožíváme

Je tu důležitý den, ve kt. můžeme své úkoly, svou práci, vztahy a koneckonců vlastní osudy posunout významně dopředu. Nebo můžeme začít stát mimo hlavní proud a točit se postupně kolem problematických bodů svého života. Je tu den, kdy vám terapeut doporučí udělat alespoň dvě věci pro to, abyste se někam posunuli.

Jupiter vchází do znamení Berana, pobyde v něm několik měsíců aby se v létě ještě na zbytek roku vrátil do Ryb. Celé jupiterskoberanské období je tu tedy proto, abychom rozvíjeli sebe sama. Mělo by se tak dít prostřednictvím plánů, jež budeme uskutečňovat bez ohledu na dosavadní vazby, plány, ale i s potlačením nebo překonáním svých strachů. Půjde to snáz. V počátečních dnech, tedy zhruba asi týden to může trvat, se budou dít situace, které nám budou přihrávat. Dostaneme nabídky, které bude těžké odmítnout, staneme se svědky událostí, jež nás nenechají chladnými, budeme cítit, že nás naplňují představy a touhy.
V první chvíli může být těžké zareagovat, setrvačnost je potvora a s oblibou nás drží v tom vyzkoušeném. Pak budeme přece jen překonávat strach. Ten může pramenit z neznalostí a přicházet z nevyzkoušeného. Uvědomíme si, že jednáme za sebe a že jsme jen sami sobě zodpovědni. A s prvním krokem bude už vše snazší.

Beranský Jupiter rozvíjí naše ego, podporuje naše jáství, pracuje na našich osobních úkolech. Ukáže každému z nás to, co delší dobu spalo, snilo a připravovalo se. Ožijí tedy představy a probudí se plány. samozřejmě nejen naše, ale i těch okolo. Což může představovat velkou změnu ve společnosti i kolektivech, rodinách a vztazích. Určitě si vzpomeneme na to, že Jupiter není jen o studiu, velkoleposti, rozvoji a cestování, ale rovněž je jeho tématem pravda a spravedlnost. Tyto kvality bychom měli umět používat pro sebe i uplatňovat vůči lidem kolem sebe.
První jupiterské dny budou náročnější pro orientaci a zpracování přicházejících témat, ale velmi brzy se objeví naše nové já, nový profil osobnosti a naše nové plány. Ožijeme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...