Astrologova středa 12.10.2022 – Obhajoba

Stěžejním aspektem dneška je opozice Merkur – Jupiter. Žák se setkává s učitelem. Dítě s rodičem. Neznalý s poučeným. Prosťáček a autoritou. A co my s tím? My se symbolicky vracíme k postavením a postojům z konce srpna a začátku září. Navracíme se ke svým tématům, jež jsme opustili proto, že jsme se museli věnovat něčemu jinému. Znovu vyskakuje potřeba obhajovat se, opět se zabýváme tím, jak jsme důležití pro ty, co jsou důležití pro nás. Zážitky z merkurické otočky z posledních týdnů tak využijme k tomu, abychom rozpustili obavy na jedné straně a potřeby něco řešit či se obhajovat na straně druhé. Navíc fungujeme už v jiných pozicích. Vládce Merkuru, Venuše je ve Vahách a dává volnost našemu vyjadřování. Lépe vidíme na ty kolem nás. Snáze se promlouvá. Lépe se hledá souznění.

Luna s Uranem v kvadratuře se Saturnem ukazují jak na rebelskou povahu dnešního dne, kdy si skutečně mnohé potřebujeme udělat podle sebe a nesnášíme omezení, tak i na bleskovou změnu pravidel, která nedávají smysl. Je šance přehodnotit stávající postoje a často se rozhodnout z minuty na minutu, když nám takový posun dává smysl. Události beranského úplňku se nyní dostávají do další fáze. Analýzu situace máme za sebou, pokusíme se provést něco s vlastním životem?

Je celkem nepříjemné, že si musíme dnes prožít přesnou kvadraturu Slunce s Lilit. Zdá se, že tenhle aspekt bude před námi schovávat dobrá a „světlá“ řešení a zůstanou nám na chvíli jen ta temná a špatná. Můžeme také mít pocit (jen pocit), že jsme do něčeho tlačeni a že se musíme rozhodnout. Své bude hrát i opozice Merkur – Jupiter.

Vězme, že nemusíme, vězme, že nejsme nikomu nic dlužni, leda sami sobě. Možná se s tím bude snadněji žít a ty důležité věci si ponechme na čtvrtek radši. Můžeme vidět, že nám dneska všechno vadí a lze se snadno setkávat s lidmi, co si takové myšlenky nenechají pro sebe a mohou být docela blízko nás. Tak tedy více nadhledu a více pochopení pro postoje druhých!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...