Kniha legionáře Stanislava Gazdika: Cesta na vrchol a ještě dál

Bunkr v Masné ulici na Praze 1 měl sloužit jako úkryt pro obyvatelstvo. O nové využití se postaral Nadační fond REGI Base I., který založil Hynek Čech. Fond pomáhá novodobým válečným veteránům, zraněným vojákům, policistů, hasičům, záchranářům i jejím rodinám. 

Jedním ze členů fondu je i Stanislav Gazdik, bezpečnostní expert. Celoživotní zkušenosti načerpal aktivním patnáctiletým působením v řadách cizinecké legie. Své zážitky a zkušenosti nejen z legií, ale i ze života, z role manžela, otce či sportovce sepsal do nové knihy Cesta na vrchol a ještě dál. 

„Tato kniha je směrována k nalezení směru a k dosažení osobních cílů, protože člověk má v sobě několik miliard nervových buněk a tyto buňky se chovají jako stádo ovcí. Potřebují vás, jako pastýře, který jim udá směr. Toto stádo lze do určité míry ovládat skrz myšlení a podvědomých návyků.

Lidstvo slábne nedostatkem pohybu a nuda tlačí mladé lidi do fantazijních, virtuálních a často drogami podmíněných dobrodružství. Rodiče jsou pro děti vzorem a proto, když se budou aktivně pohybovat před zraky svých potomků, dítě se je bude snažit napodobit“ uvádí ke své knize Stanislav Gazdik.


Kniha byla slavnostně pokřtěna v bunkru, kde sídlí nadační fond, za účasti významných hostů. Knihu pokřtil filmový producent a režisér Petr Jákl, druhým kmotrem se stal bývalý francouzký vojenský přidělenec Bruno Bucherie. Mezi řadu hostů přišel a knize popřál úspěch velvyslanec Korejské republiky Ju Won Chol.

Křest knihy a následná oslava v prostorách bunkru měla svoji přátelskou atmosféru, nesla se v duchu zajímavých rozhovorů i vzpomínek. Kniha je k dostání v knihkupectvích, případně je možné objednat na e-mailu: gazdik@regibase.cz.

„Pokud vás děsí představa, že to nedáte nikdy, tak to nezjistíte, dokud to nedáte“. Stanislav Gazdik.

Nadační fond REGI Base I. pořádá i veřejné sbírky a prostřednictvím silných příběhů se snaží podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim.

Pavel Fryml, šéfredaktor
Foto: Jiří Jirsa

You may also like...