Astrologova středa 14.4.2021 – Naše otázky kladené světu

Na nějakou dobu jsme se soustředili sami na sebe a velké otázky světa kolem procházely bez povšimnutí a bez zastavení. Množství planet v Beranu a Býku logicky strhává pozornost na nás a na to, co se s námi bezprostředně děje. Je čas řešit si resty, kt. máme sami vůči sobě.

Nicméně Luna prochází Býkem a tam ve společnosti Uranu a Lilith oživuje naše staré dobré téma hodnoty, téma toho, co nám ji překvapivě dovede narušit. Je nutno reagovat na měnící se situace a je potřeba vytvářet hned a na místě nová řešení. Neměli bychom se bát improvizovat a dělat to, co jsme ještě nezkusili. Svět to tak chce.

Nejlépe dnešní procesy odráží trigon mezi Sluncem, Jupiterem a Marsem. Nenápadně, ale jasně se něco děje. Někde se to rozbíhá, jinde raší, onde vyrůstá. Jde o nové procesy, nová témata, kterými se budeme po následující týdny a měsíce zabývat. Z našich přání a potřeb vyrůstají konečně nové možnosti. Zatím jsou to ale rostlinky zelené a malé, děje jsou ve stádiu zrodu. Proto jsou velmi citlivé a měli bychom je podpořit, jsou rovněž i křehké a tak bychom je měli pevně včlenit do vlastního života.

Může se tak lehce stát, že si s někým nerozumíme, že se neshodneme, že nevidíme soulad a že drhne spolupráce. V těchto chvílích je to normální. Nejsou tu ideální podmínky pro domluvu, všichni se hrneme někam dopředu a po cestě do sebe nechtěně vrážíme. Buďme tak k ostatním velkorysí a nedejme se na druhou stranu zviklat jejich chováním. Jen dejme najevo, o co nám jde.

Na samém konci dne opustí Venuše Berana a vejde do znamení Býka, ale o tom si víc řekneme až zítra. Dneska je poslední možnost pro spontánní akce a rychle rozvržené plány, od zítřka už budeme nad vším o něco déle přemýšlet a víc se řídit zkušeností a historií než okamžitými podmínkami. Zmenší se ale také chaos posledních dnů, kdy právě venušanské hodnoty (jistota, postoj, význam) se často měnily.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog

You may also like...