Astrologova středa 23.8.2023 – Merkur se otáčí

Ve dvou třetinách léta se Merkur otáčí na 22. stupni Panny do retrogradity. Z té vyjde až 16.9., kdy se na cestu dopředu otočí na 9. stupni Panny. Ze stínu vyjde 29. září. Čeká nás tedy měsíc a něco merkurických patálií.

Na začátku, počítejme v to zbytek pracovního týdne, čekejme zmatky, nejistoty. Ale také potřebu dát si do pořádku svůj život nebo některé jeho části či aspekty.

Merkur v Panně když je retrográdní, je velký kontrolor. Budeme s ním revidovat to, co jsme prožili, budeme řešit, na co máme a na co nikoli, bude nás zajímat, co bude dál a co pro budoucnost, samozřejmě tu zdárnou, je třeba udělat a čeho se rozhodně v jednání vyvarovat.

Končí tak období rozporů a konfliktů vyjádřené v posledních týdnech kvadraturami mezi planetami v Býku a ve Lvu. Nastává čas praktických pohledů na svět a konfliktů mezi tím, co je a tím, co by mohlo být.
S retro Merkurem se nedoporučují začínat nové projekty, zejména spolupráce, práce. Je ale možné se vracet k rozdělaným, měnit je nebo konečně uzavírat. Retro Merkur se snaží stabilizovat vztahy, věnuje pozornost minulosti a hledá ideální možnosti.

Nebudeme samozřejmě ideální, ale mohli bychom býti takovými, jakými bychom si být představovali.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...