Astrologova středa 17.8.2022 – Maják

Dnešní den prostřednictvím svých konstelací ční jako maják nad okolními dny. Zaujmout by mohl Merkur v Panně v trigonu s Uranem. Vede ke střízlivosti, všímavosti, praktičnosti a konkrétnosti. Umíme čelit výzvám, pružně reaguje ve střetech a při komplikacích, vnímáme své protějšky, jsme v kontaktu. Co můžeme aspektu vytknout, je přílišná povrchnost, neochota se zabývat emocemi, to i těmi příjemnými a příznivými. Také může vadit účelovost. Kdo toto ale dovede akceptovat a zatne zuby, může se daleko dostat.

Merkur je v příznivých aspektech i na osu lunárních uzlů. Zdá se tedy, že události dneška (a okolních dnů) předznamenávají budoucnost na jedné straně a vypořádávají se s čímsi, co se táhlo z minulosti a často se bez našeho svolení opakovalo. Všímejme si toho, co nás aktuálně formuje a kooperujme s tím. Všímejme si toho, co ukazuje cestu a naučme se dobře pozorovat i umět následovat.

Merkur pomalu nabíhá i do opozice s Neptunem, ta vyvrcholí v neděli, na začátku následujícího týdne. Stále častěji se budeme setkávat s tím, že něco je nejasné, na nás autonomní, vymykající se našemu stylu, způsobu a stupni poznání. Vidíme tak, že není nutné všemu rozumět, stačí zjistit, jak se to projevuje a co působí.

Na závěr Lvího období to máme množství merkurických aspektů. Svět tedy ožívá, ozývají se lecjaké procesy a zdánlivě na vše je vyžadována odpověď, názor a postoj. Je dobré si uvědomit, že toto není povinnost, jen bonus a to ve chvílích, v nichž dovedeme být jednoznační. Což není vždy 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...