Astrologova středa 22.5.2024 – Nálady, revize, síla slov

Téma číslo jedna je sextil Neptunu s Jupiterem. Jedná se o příznivý aspekt velkých planet na posledním, 30. stupni (Býka a Ryb). Jupiter směřuje rychle do Blíženců a Neptun to ještě neví, ale vbrzku ho čekal retrogradita a do Berana nahlédne až v 25. roce. Sextil je tak velmi specifický.

Zdá se tak, že druhá polovina týdne bude ve znamení revizí, uzavírajících bilancí, loučení se s tím (a těmi), s nimiž si nerozumíme a nemáme mnoho společného. Období (tady mi natěšení Blíženci prominou) nepřeje novinkám, cestám a objektivitě. Víc se budeme uzavírat do sebe. Budeme zkoumat svou víru i to, jak jsme na tom s nadějí. Ideální čas pro to udělat si volno.

K Jupiteru se blíží do konjunkce Venuše. A tak chceme znát, jak na tom jsme, jak si stojíme. Určitě potemší vyjádřená pochvala, zmínka, obdiv. Někoho budou aspekty svádět k nakupování, práci s majetkem a hodnotama. Bude vhodné plánovat a rámcově se domlouvat. Leckdo se nechá nadchnout, někomu to vydrží docela dlouho. Možná si všimneme i nálad ve společnosti. Den je vhodný i k uvědomění si toho, jak je nálada důležitá nejen pro zvládnutí úkolů běžného dne, ale i pro psychosomatiku.

Záležitosti dneška podtrhne Luna ve Štíru. Prohloubí rozdíly, vyzdvihne kontrasty. V opozici s Merkurem nás donutí nedělat nic jen tak a ani zbytečně. Zjistíme váhu každého slůvka i útržku myšlenky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...