Astrologova středa 23.12.2020 – Optimismu není nikdy dost

Pro slunovratové juchání a hledění vstříc budoucnosti, která by měla být časem určitě šťastnější, jsme zapomněli na další dva aspekty.

První aspekt ukazuje na konfrontaci. Mars v kvadratuře s Plutem. Chtě nechtě zjišťujeme, že naše osobní nastavení vyžadují změnu. Zjišťuje se, že v některých pohledech na svět, v konkrétních oblastech a jistých tématech už nelze déle napínat strunu. Měli bychom udělat jasný krok. Celý podzim, kdy byl Mars retrográdní, jsme se na něj připravovali, věděli jsme o něm. Nejspíš až se tak stane, výrazně se nám uleví a otevře se nová budoucnost. Nezbývá než připustit, že to, co cítíme někde hluboce v sobě, je pravda. Zdá se, že tu bojujeme se strachy a že i optimismus se nám staví za záda ve snaze nás podpořit. Mars je tu tím bojovníkem, Pluto něčím hluboce zakořeněným a dobře skrytým za různé úkoly, povinnosti, vazby, ohledy a potřeby, jež nejsou až tak potřebné. Boje svedeme spíš sami v sobě než ve vnějším světě. Ten nás zná a podpoří nás.

Druhý z aspektů je konjunkce Lilit a Uranu v Býku. Chceme být všichni šťastní a spokojení. Naplnění a radostní. Co kazí fazónu, jsou aktuální obavy. Jsme v Býku a tak jde o strach z nedostatku, z toho, že něco nevyjde, především ale je tu obava z toho, že nebudeme zažívat to, co očekáváme, to, co nás ve svém opakování se ujišťuje a dává pocit sounáležitosti s životem a časem. Můžeme reagovat dvojím způsobem, buď přehnaným trváním na nějakých detailech, symbolech a gestech nebo naopak naprostým uvolněním a snahou všechna pravidla porušit ve snaze najít jistotu stůj co stůj. A přitom je řešení jednoduché, nacházet jistotu v sobě, hledat naplnění tam, kde nás opravdu mají rádi. Nedobývejme se do zavřených dveří, jděme tam, kde je otevřeno. Naplnění a spokojenost se dostaví za předpokladu, že najdeme vnitřní klid. Přijde třeba i nečekaně jinak a jindy než jsme si naplánovali. Ale dostaví se.

Význam konjunkce Saturnu s Jupiterem ve Vodnáři doceníme až časem. Ti z nás, kteří mají ve Vodnáři planety, poznají, až nám Jupiter a po něm Saturn s nimi vytvoří konjunkci. Ti ostatní později a jinak. Pro všechny ale platí, že možná nebude líp, ale bude jinak. Svobodněji, osobněji, spontánněji. Po tlaku přichází uvolnění a tuhle možnost bychom měli umět využít pro konkrétní vize, pro sebe a své blízké.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...