Astrologova středa 2.6.2021 – Venuše vstupuje do Raka a cit do života

Dneska končí měsíční pouť Venuše znamením Blíženců. Oživila komunikaci, zájem o druhé, podporu toho, aby se něco dělo. Dala možnosti pro setkání a schůzky. A nyní bude měsíc odpočívat. Přitom, jak bude tranzitovat Rakem bude povzbuzovat fantazii, inspirovat pro lepší způsoby života. Dá nám šanci hledat lepší světy i když pohříchu jen ve fantazii.

S Venuší v Raku si uvědomíme, jak moc (ne)jsme sami a jistojistě podnikneme něco pro různé společné i společenské akce tak, abychom mohli cítit naplnění a sounáležitost. Z Ryb budou Venuši podporovat trigonem Jupiter a Neptun a tak i letos bude pro ni račí sezóna momentem, ve kt. se bude snažit vydat ze sebe to nejlepší a nejcitovější. Vynikající okamžik pro citové události, pro uměleckou a duchovní činnost tak bude tento čtvrtek a pátek, kdy se trigon naplní.

Podívejme se na dnešek. Luna v Rybách bude v nepříznivé kvadratuře se Sluncem v Blížencích (a s osou lunárních uzlů). Je tu poslední lunární čtvrtka při které se energie Luny konfrontuje se Sluncem, ke kterému se přibližuje. V takových momentech potřebujeme cítit uznání, chceme vnímat a pozorovat soulad a bezkonfliktní propojení. V případech, v nichž nic takového neregistrujeme, cítíme se zbyteční, opuštění, nepropojení s ostatními i světem.
 
To se může lehko stát, v takových momentech si uvědomujeme naše vlastní hlubší konflikty a vnitřní rozpory na téma lásky a nelásky, přijetí a nepřijetí často se táhnoucí z dětství a posílené všemi, třeba i drobnými neúspěchy všude tam, kde jsme byli odmítáni a nebo sami odmítali. Snad bude pro nás tato aktuální situace podnětem pro zlepšení a uvědomění si toho, jak si v citovém životě, ale i v tématech domova, zázemí a rodiny stojíme.
 
Zdá se tedy, že pozornost se i dneska soustředí na nitro, jeho projevy a procesy. Nejen k tomu, abychom (se) analyzovali, ale také proto, abychom vylepšili vlastní zázemí a vše, co s ním souvisí.
 
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...