Astrologova středa 24.2.2021 – Soulad a nesoulad

V dnešním horoskopu první části dne uvidíme dvě výrazné tendence. Najdeme tu trigon Slunce (Ryby) – Luna (Rak) i trigon Mars (v Býku) – Pluto (v Kozorohu). Pěkně spojené mužské i ženské energie.

Dá se tak odvodit, že první část dne bude o síle emocí a citů i o citovém a emotivním vyjádření důležitých záležitostí. Obé by mělo být tak nějak harmonicky pospojováno, že se vyhneme tlaku a hysterii. Snad bude i přáními vše vyjádřit jasně tak, aby bylo vše zřejmé. Ostatně nejde o záležitosti zcela neznámé. Leccos se dalo doposud pospojovat i tušit.

Ve druhé části dne bude Luina už ve Lvu (od cca dvou odpoledne) a tady začnou nabíhat napěťové aspekty od ní do Vodnáře i Býka, tedy do pevných (fixních) znamení. To se už nevyhneme konfliktům a konfrontacím. Představy, plány a aktuální potřeby se prostě nepotkávají s realitou takovou, jaká je a bude to znát. Uvidíme to, co nám nefunguje a budeme dobře vidět i na nedostatky i nepravosti. Je otázkou, co s tím dokážeme udělat. Mravní postoj a čistota úmyslů budou sice pěkné, nicméně nic nepořeší. Bude nutno jít i do vnějších konfliktů, to proto, abychom nepřitakali něčemu, s čím nesouhlasíme. Může to být i donquijotskou otázkou osobní cti.

Dnešní den jako by tu byl pro to, abychom si vyříkali vše potřebné a uvědomili si, že konflikty jsou nedílnou a vlastně i logickou součástí vztahů se sebou samými a lidmi okolo. Na nás a naší vyspělosti bude úroveň, na kt. budeme rozporuplné pocity a fakta řešit. Uvědomíme si tak i očistnou roli projevené odvahy. Zjistíme tak, že komunikací umíme dát najevo, o co nám jde, diskusí, konfrontací pak zjistíme sílu a intenzitu záměrů. Schopností porozumět a ve finále se vyladit, hledat společná řešení si uvědomíme sílu vztahu, týká se i toho, jak umíme vyjít i sebou samými.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...