Astrologův slunovrat 21.6.2022 – Bouřlivo

Radši mám slunovrat letní, v tu dobu jsme nejvíc v nohou z celého roku, jsme nejpohyblivější. V tuto dobu můžeme obvykle čekat velké přesuny, pohyby. Hlavně v rámci našeho vnitřního života. Do slunovratu je toho potřeba hodně stihnout, vše vyřešit a na nic nezapomenout. Často ztrácíme úsměv na rtech. Ale nedá se nic dělat, některé záležitosti nemůžeme opustit a nechat je propadnout kamsi dolů puklinami osudu. Co neudržíme, co nezachytíme, to nám nepatří.

Po momentu samotného slunovratu vejde Slunce do Raka. Často je tento moment doprovázen deštivým a mlžným počasím. Jakoby nám svět i příroda připomněli, že se máme zklidnit a na pár týdnů zavřít do svého světa. A že se v něm nashromáždilo množství záhad, tajemství a nevyřešených témat. Na ně přijde jen detektiv Rak.

Ale pojďme se podívat na dnešní den. Doznívá sextil Merkur – Jupiter, kt. přinesl hektické dny i hektické střídání počasí. Obé nedělá dobře duši ani tělu. první to registrujeme na poli vztahů, kde často nezbývá energie k tomu, abychom v klidu a s respektem řešili to, co je třeba. Dále se objevuje nepozornost a chyby, proto se často musíme vracet zpět, proto si méně věříme a proto v rámci prokrastinace se snažíme vyřešit více než bychom mohli zvládnout.

Z pohledu na horoskop léta, čeká nás skutečně horko a bouřlivo. Jen lehce nakoukněme do hvězd a vidíme v Beranu Lunu s Jupiterem, tedy mnoho aktivit, mnoho úsilí, které nebude vždy pochopeno (kvadrát s Lilith). Mars s Chironem se budou snažit o rehabilitaci a nápravu, no, uvidíme, jak se jim bude dařit. Hrají si tak trochu na vlastním písečku. Je třeba zařídit, aby byly výsledky snažení důležité i pro druhé. Trigon Pluto – Venuše tak trochu zpívá All You Need is Love. No ale v podání Pluta!? Osobně si myslím, že láska bude mít významné místo, bude úhelným kamanem. Ale netlačme na ni, nechme ji rozkvétat podle jejích představ. Konjunkce Uran – severní uzel v Býku ukazuje, že leccos se v létě změní. Ale víme o potřebě změny už dlouho, tak nevyrývejme a zkusme ji využít pro své potřeby.

Dnešní den může být chaotický, to kvůli konjunkci Luny s Jupiterem v Beranu, povede se ale prosadit nevídané (vizte trigon Venuše s Plutem). Možná v některých momentech bude stačit jen jasně říct, co chci. Konflikty čekejme na úseku citů, rodiny a domova. Ne vše je v pořádku, což dobře víme. Tak je to dlouho, ale dnes nás to zamrzí. Někde tak, že dokonce rozhoupe k činům.
Pamatujme na to, že jaký slunovrat, takové léto a jděme sami sobě příkladem 🙂 Přeji příkladně krásné léto všem!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...