Astrologova středa 3.11.2021 – Dnešek a zítřek

Luna ve Vahách v kvadratuře s Plutem v Kozorohu. Ano, den se týká plánů, nápadů a představ. především na to, jak něco uspořádat, zorganizovat, probrat, spojit se. Nicméně kvadratura s Plutem varuje před řešením na sílu, před tím, abychom si mysleli, že vše je naplánováno a teď nezbývá než plány prosadit. Protlačit něco sítem, propasírovat plán oponenturou a odmítáním, to zadělává na vážné potíže. Nezbývá než citlivě vyvažovat a diplomaticky ladit. Radit se a hledat to, co spojuje raději než zdůrazňovat to, co nefunguje.

Luna je v konjunkci s Merkurem a tak se lehce zjistí, že největší síla je tam, kde vyjednáme společný plán a připravíme kolektivní postup. Sextily z Vah do Střelce na Venuši ukazují na naladění nás, lidí kolem i společnosti na hledání kolektivních řešení. Je potřeba se trochu odvázat a argumentovat spontánněji, osobněji a snad i ohnivěji. Doba chce odvážné myšlenky, chce je znát, chce je slyšet formulované a potřebuje vědět i praktické detaily. Zrovna tak podobně se rozhodujeme i v našich životech. nejde nám tolik o plusy a mínusy, výhody a nevýhody. Měli bychom vidět vize, slyšet důvody a přesvědčovat (se) na základě strategií. Zkrátka je třeba vědět, kam povedou další kroky, jinak se budeme trapně motat a neustále bude jen tady a teď a nepřijde zítřek.

Věřme, že se dostaví i dobrá nálada. Trigon Luny s Jupiterem dává na chvíli zapomenout na aktuální problémy a přináší intelektuální témata, kt. řeší stávající konflikty velkorysostí a nadhledem. Je třeba udělat po štířím způsobu (Slunce a Mars jsou ve Štíru) tlustou čáry za minulostí, za blouděním a podívat se za roh, co nás čeká.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...