Astrologova středa 7.12.2022 – Merkur vstupuje do Kozoroha

Dostáváme větší prostor pro svá vyjádření i víc možnosti k tomu, abychom něco řekli. Slova také víc váží a více znamenají.
Merkur vstupuje po několika týdnech ve Střelci do Kozoroha. Ve Střelci se zaměřil na to, aby byl vidět a slušet, v Kozorohu bude jeho misí to, aby se věci děly řádně, pořádně a aby dávaly smysl. Už je to tak, jsme vedení k větší praktičnosti, pragmatičnosti a k plnění cílů i uskutečňování závazků. Dá se tak říci, že bereme život konečně vážně.

Kdo by si myslel, že Merkur Kozorohem rychle profrčí, je na omylu. 30. prosince se na 25. stupni otočí zpět a do 19. ledna bude retrográdní, vrátí se tak na 9. stupeň Kozoroha a ze svého stínu vyjde až 7.2. Zdá se tedy, že se v něčem pro nás zásadním na přelomu roku zastavíme a budeme nuceni si procvičit to, jak myslíme vážně v myšlenkách i skutcích. Samozřejmě z procesu vyjedeme v půlce února posíleni 🙂
První den s Kozorožím Merkurem padnou silné argumenty, dozvíme se důležité věci, ale splníme si i nějaké závazky. Možná hned druhou rukou vytvoříme nové 🙂

Své si zahraje i Luna, bude v Blížencích a bude oponovat střeleckým planetám Slunci a Venuši. Sice se rozmluvíme, zároveň se snadno dostaneme do rozporů a padneme do konfliktů. Vždyť spoustu věci lze nahlížet z mnoha úhlů, že. A poběží už úplňková témata spojená s Lunou a Marsem v Blížencích. Tedy záležitosti síly a slabosti, agrese a přijetí, boje a pasivity, spolupráce a vlastní cesty.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...