Astrologovo pondělí 25.1.2021 – Optimismus

Zajímat by nás mohl trigon Luna – Slunce. Ve vzdušných znameních přináší pohyb a nutí nás myslet na to, co děláme. Vede nás k praktické komunikaci a formulování myšlenek. Dobře se domluvíme, kvalitně vše potřebné probereme. Někdy se diskuse poněkud protáhnou a jindy zase nabydeme dojmu, že se víc mluví než jedná.

My však jednáme. Slunce se odpojuje od konjunkce se Saturnem. Pobylo s ním v intenzivním kontaktu během víkendu. Zdá se, že jsme si ujasnili pravidla, podle kterých budeme žít a vytvořili si nějaký plán, podle něhož v dalších týdnech pojedeme. Víceméně víme, co chceme a jsme rozhodnuti.

V dlouhodobém pohledu jsme samozřejmě dezorientováni. Slunce, Jupiter a Saturn jsou v kvadratuře s Uranem a tak stále nic není jisté. Ani náhodou. Nemůžeme se ani spolehnout na to, co bylo domluveno. Těžko se v současné době pouštět do něčeho seriózního, cítíme, že i to, co považujeme za jisté, je ve skutečnosti velmi velmi křehké. A tak se o moc nepokoušíme, nedíváme se moc dopředu a jdeme ve vyšlapaných stopách. Na mnoho aspektů života jsme rezignovali a snažíme se o zachránění minima z toho, co si dokážeme podržet pod vlastní kontrolou. Je jasné, že náš život je před zásadní revizí, tu bych viděl v kvadratuře Saturnu s Uranem, na kt. si ještě pár týdnů počkáme.

Ještě nějaký optimismus na závěr. Merkur je v trigonu s Lunou. Nudit se nebudeme a vlastně zjistíme, že pokud neusilujeme o nic zvláštního, vymykajícího se normám a nic, co by vyžadovalo výrazné úsilí, tak je vše fajn. Možná se tu doporučuje relax, pěstování koníčků a přátelských vztahů, krátké výlety, dlouhé rozhovory a studium toho, co nás zajímá. Prostě optimismus v malém 🙂.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...