Astrologova středa 9.12.2020 – Do hlubin

Do aktuálních podivných časů přichází trigon Slunce ve Střelci s Neptunem v Rybách. Slunce se blíží do konjunkce s jižním lunárním uzlem ve Střelci.

Na psychické rovině se ocitáme v největších hloubkách. V čase Štíra jsme byli konfrontováni s vlastními činy a identitou, nyní se potýkáme se svým myšlením, jeho nastavením. S tím, jak žijeme a kterak chceme žít. Nástrojem k poznání jsou pocity, pracovními prostředky rekapitulace, ohlédnutí se za posledním půlrokem. Vize a neděje se tu aktuálně konfrontují s realitou. V případě přebytků energie roste naštvanost, pokud je energie málo, propadneme se o patro hloub.

To, s čím se potkáváme nejčastěji, je víra. Už neřešíme fakta, nezajímají nás tvrdá data, ztrácíme se v moři argumentů a protiargumentů. V osobních životech i v globálním světě.

V aktuální době je potřeba vidět východisko, světlo na konci tunelu (pozor, nesmí se jednat o vlak!), je důležité něčemu věřit. Věřit bez argumentů, věřit bez diskuze. Mít víru. Ne nadarmo ještě předtím než se tohoto času se Sluncem ve Střelci chopila komerce a udělala z něj fyzickou přípravu na Vánoce, byl Advent časem zkoumání pevnosti víry, důvěry, hledáním a nacházením podpory. Jistě, mohl by být i střetem argumentů a protiargumentů. Zpochybněním i nalézáním.

Zkusme se podívat z odstupu na vlastní život a podívejme se na to, co dělat, abychom mohli žít lépe. Nejde tu ovšem o otřepané fráze jako že je vše tak jak má být či že si vlastní život tvoříme sami. To bezesporu ano, nicméně podobné citáty nejsou dostatečně motivační ke konkrétním krokům. Přitom v těchto dnech se rodí náš program na budoucí období, na to, jak budeme v dalších měsících žít. Už nyní vznikají motivace, už se vytváří přesvědčení. Na něj se nalepí konkrétní zájmy, touhy a další úkoly, kt. si dáme. Důležité je do dalšího vstupovat s čistou myslí a srdcem.

A teď ta praktická stránka: Pokud něco nechceme dělat, zařiďme to tak, abychom to dělat nemuseli. Vadí-li něco, hledejme cesty, jak protivnou záležitost odstranit. Nesetkáváme-li se s pochopením v okolí, buďme upřímní. I k sobě.

Dnešní aspekty se nás pokusí dostat, naštvat, rozplakat, uvést do rozpaků, svést na scestí. Uvidíme tmu, falešná světla. Hledejme ale světlo v sobě. Dny jsou dobré také na terapii, sebeterapii, návraty, smíření, nabídky spolupráce a cest.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...