Astrologovo pondělí 2.11.2020 – Merkur se Saturnem

Dominujícím aspektem je kvadratura Merkuru ve Vahách a Saturnu v Kozorohu. Aspekt bude o informacích, slovech, o jednání, o přístupech k životu a k jeho každodennostem.

Velmi dobře se ukazuje to, co nám nejde, co nezvládáme, na co nejsou síly. Také to, co děláme špatně. Saturn jako správný mentor poučuje merkurického žáka a ukazuje mu správnou cestu.
Na druhou stranu i my jsme přeci mentory a měli bychom si umět do této role stoupnout. A stopnout, uzavřít, nasměrovat a zahájit to, co v životě naopak potřebujeme.
Celý aspekt hovoří především o tom, jak dovedeme vyladit vnější rytmy, tedy působení vesmíru, společnosti a hlavně lidí kolem nás s rytmy vnitřními, tedy s tím, co žijeme, v co věříme, jak řešíme každodenní události.
V konfrontaci jsou tady prostřednictvím kvadratury Saturn – Merkur i dva principy, archetyp Vah s jeho plány, představami, podmínkami a smlouvami ztělesněnými prostřednictvím vztahů s lidmi, a archetyp Kozoroha, tedy síla, předvídavost, disciplína a evoluční vývoj.
Na nás je tedy hledat si svoji cestu, nepoužívat ty vyšlapané. Je na nás, jak vyřešíme konflikty společnosti a sebe sama, jak zvládneme vztahové nesrovnalosti a jak vyřešíme to, že neodpovídáme vlastním představám o sobě. Natožpak společnost kolem, tak je přece taky nějaká divná, co s tím, že?

Protože Merkur čeká během dvou dnů otočka směrem dopředu, bude se se Saturnem takto přetlačovat celý tento týden. Týden, kt. rozhodne o našem dalším směřování, týden, v němž se toho bude hodně řešit, ale i diskutovat a probírat. Týden, v němž si nebudeme moc být ničím jistí, hlavně tím, co nám budou lidé okolo říkat. Máme tu tedy několik dní k tomu, abychom si na základu průzkumu bojem ujasnil, co dál se sebou, se svými plány, projekty, úkoly, sny, ale také i bližními svými.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...