Astrologovo pondělí 20.3.2023 – Večer přijde jaro

Večer bude rovnodennost, Slunce přejde na severní polokouli, projde jarním bodem. Budeme žít zase jinak. Podíváme-li se na okamžik vstupu Slunce do Berana (pro Prahu), dostáváme zajímavý tranzitní horoskop. Ten bude předznamenávat, o čemže to jaro letos bude.

Uran na descendentu v Býku – čekeme změny ve smlouvách, představách, plánech, dohodách, vztazích, nárocích, jež máme. Uranův dispozitor, Venuše bude se severním uzlem v 6. domě – zmíněné změny budou konrétní, budeme schopni říci, proč to tak chceme, proměny se budou dít v souladu s tím, kam osobně směřujeme.

Mohou se také změnit naše představy o tom, co chceme dělat v práci, čím se chceme/ nechceme/ musíme zabývat, a nás práce uspokojuje z pohledu výdělku a sebehodnoty.

Saturn v Rybách v konjunkci s IC napovídá, že pro nás budou mít velký význam jistoty, kořeny. V jádru si budeme přát nic neměnit a bude pro nás důležitý názor blízkých lidí.

Merkur v polosextilu s Venuší a severním uzlem praví, že na jaře se nám budou rozjíždět nové, řekněme, že pracovní, možná i praktické projekty, práce. Kvadrát Venuše s Lilith ve Lvu není tak optimistický, možná řada z nich zůstane jen ve stadiu zrodu. Bude totiž potřeba odvaha a to nejen na začátku, ale zejména v kritických momentech, kdy se budeme sami rozhodovat. No, odvážnému štěstí přeje.

Výrazně obsazený 4. dům nás bude držet častěji doma, v rodinném prostředí. Zčásti i kvůli tomu, že bude nutné ukončit, pochopit a uzavřít dlouho, předlouho běžící nevyřešené rodinné otázky a situace.
I ta Luna v Rybách ve 4. domě běžící k Neptunu neukazuje na nějaké bouřlivě vypadající jaro. Venku bych to viděl na tichou a poeticky obdivovanou krásu, navenek jako potřebu pochopit nové situace (roky 19-22 nebyly moc klidné) a zařídit se podle toho v praktickém životě.

Suma sumárum: potřeba se vyjádřit, vyslovit, vlastní hodnota, dohody, vztahy, rodina, uzávěrky, retrospekce (návraty), introspekce (cesty do nitra), rekonvalescence (tady to nemusím překládat).
Každý si vlastní situace dosadí podle svého horoskopu nebo si to nechá popsat astrologem. Pohledy nás na jaro jsou totiž velmi individuální a specifické.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...