Detektivní román Juraje Červenáka: Anděl v podsvětí

Sedmá kniha z řady historických detektivek o kapitánu Steinovi a notáři Barbaričovi. „Často se inspiruji skutečnými dobovými zločiny, ale ty jsou často dost jednoduché, takže jim dodávám tajemnější, komplikovanější podobu, jakou si detektivka žádá,“ říká k dobové věrohodnosti svých románů Juraj Červenák. „V této knize se děj točí okolo plzeňského pijanského bratrstva, které tehdy skutečně existovalo, dokonce se řídilo ironickým nemravným kodexem jako v mé knize.“

V Praze zuří mor a císař Rudolf II. se s celým dvorem přestěhoval do Plzně. Pověst tohoto mravopočestného, panovníkovi oddaného města však ohrožuje série zločinů. Nejprve se záhadně ztratil synovec ruského velvyslance Vlasjeva, který přijel vyjednávat jménem cara Godunova. Kvůli hrozícímu skandálu pověří radnice hejtmana Leopolda Steina, aby mladíka našel. Případ je ale složitější a stopy vedou k osobám vysoce postaveným, a tak hejtman požádá o pomoc svého bratra, proslulého vyšetřovatele Joachima Steina. Kapitán se v Plzni objeví se seržantem Jarošem po boku. Čekají tu na ně ale příšerné zprávy a rozbíhá se nebezpečné pátrání, ve kterém nescházejí umučení andělé, tajné bratrstvo zhýralých kacířů, alchymisté dvou tváří, vražední špióni a démon, jenž loví duše v labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní.

Juraj Červenák začal sérii psát původně jako rozhlasovou hru, velký úspěch u posluchačů si vynutil sérii příběhů. Každý z nich se odehrává v jiném městě tehdejšího císařství – od Banské Štiavnice v první knize Mrtvý na pekelném vrchu, přes Prahu, Prešpurk, Vídeň až po Trutnov.

V sérii už vyšlo: Mrtvý na pekelném vrchu (2014), Krev prvorozených (2014), Ohnivé znamení (2015), Ďábel v zrcadle (2016), Vlk a dýka (2017), Les přízraků (2019). Knihu vydalo nakladatelství Argo.

You may also like...