Astrologovo pondělí 28.2.2022 – Tanec Marsu a Venuše

Luna ve Vodnáři v sextilu s Uranem v Býku ukazují na to, že nejsme v myšlení a představách až tak pevně ukotveni. Dovedeme přijmout novinky, novým věcem se přizpůsobit, změnit styl a fungování. Není to o návratu zpět, tam se skutečně nedostaneme bez stroje času, ale půjde o hledání nových přístupů na cestě k našim cílům a vizím. Možná uvidíme na chvíli i v dálce se mihnout cíle.

Těžiště pozornosti ale obraťme do znamení Kozoroha. Dějí se tam věci. Venuše v konjunkci s Marsem se přibližují do konjunkce s Plutem. Visí před námi úkoly a stojí rozhodnutí, která neobejdeme. Něco málo bude potřeba říci, udělat, projevit, už proto, aby zmizelo velké panující napětí. Konjunkce Venuše s Marsem není vůbec fajn. Není to o veselé hře energií, je to o číhané a tlacích.

Tato konjukce nás provází už zhruba tři týdny a chce po nás abychom udělali to, co je třeba. často a zhusta ale neděláme to podstatné. Často se projevíme, často bojujeme, často pracujeme… ale ne všem se povede vystihnout zásadní úkol. Proto nám nemusí být fajn, cítíme, že skutečnost nenaplňuje naše představy. Neumíme dosáhnout toho, co potřebujeme. Děláme zásadní kroky, ale nejsme naplněni. Frustraci umocňují i aspekty, kt. tato dvojička planet postupně tvořila se Saturnem, Jupiterem a Neptunem.

Všechny tyto aspekty byly velké výzvy, které nás nutily do akcí. Zdá se, že v tomto týdnu přichází finále. Nejdřív se sejdou Mars s Venuší s Plutem (3.3.) na 28. stupni Kozoroha a poté i nastane jejich druhá přesná konjunkce v této sezóně (6.3.), kdy současně vejdou do Vodnáře na jeho prvním stupni. Zatímco první událost (3.3.) odkryje karty a osud nám ukáže jasně, o co jde a procesy vyvrcholí, druhá záležitost o tři dny později nás uvolní a osvobodí. Zmizí povinnost něčím se zabývat a dostaneme dobrou nabídku, jež nebude celkem fajn, ale bude představovat slušný začátek po překonání krize. Mezitím se trochu popereme s vlastním egem, důvěrou v sebe a ty kolem. Prostředníkem k tomu budou emočně prožívané situace, jak ty vnější, tak ty uvnitř nás.

Každý nechť si do popisu dosadí vlastní témata, kterými žije. Jak rád říkám, ne vždy se bude jednat o dramata, často řešení „problémů“ zabere jen hodinku věnovanou zamyšlením se. Kdo má ale nejasno a zamlženo, toho události následujícího týdne přimějí pozměnit postoj. Pluto je planeta transformační a ta nás nenechá jít dál bez hlubší proměny a na ni navazující regenerace. Je pro nás takovým Fénixem 🙂. Sice za nás nic nevyřeší, ale provede nás nepříjemnými místy života a pokud jí budeme naslouchat a nechtít si záležitosti řešit podle své hlavy, ukáže správnou cestu. No fakt.

Ale vraťme se k dnešku. Na prahu týdne bychom si měli uvědomit, že bychom se měli na svět, jakkoli jsou události těžké, dívat s nadhledem. To, co je špatné, to pomine pokud sami pro to něco uděláme. Na všech úrovních a rovinách. A často víra v sebe a své možnosti je na začátku.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...