Astrologovo pondělí 30.5.2022 – Novoluní v Blížencích: O vztazích a vědomí

Vítejte v rušných časech! Novoluní v Blížencích je každým rokem to nejpohyblivější, nejrušnější a nejméně stabilní období. Během něj probíhají přesuny, dějí se důležité drobné, ale ve finále zásadní kroky. Je to čas gest, ne těch okázalých, ale takových jednoznačných. Však víte. Je to doba nabídek, nenápadných, ale ve finále silných. Nov v Blížencích je i čas, ve kt. si jasně, někdy až krystalicky zřetelně uvědomujeme, kdo jsme, jak fungují situace kolem. Je to moment, ve kterém si sestavujeme programy, proklamace a cítíme se velmi rozhodně. Té rozhodnosti letos pomohla i nedělní konjunkce Jupiteru s Marsem, kterou cítíme v zádech. Vnímáme sílu k tomu, abychom se pohnuli, abychom s něčím pohnuli, minimálně k tomu, abychom osobně (znamení Blíženců je o osobním a konkrétním jednání) začali něco řešit.

Tak už vidíte, jaké témata budeme mít dnes na talíři. Někteří napíší do komentáře, že se tak děje už od včerejška. Jistě, nov i úplněk umějí jednat přibližně 24 hodin před a po přesné události (ta nastává dnes po poledni).Zastavil bych se na chvíli u tématu autenticity. Včerejší konjunkce Mars-Jupiter v Beranu se udála v kvadratuře s Lilith v Raku. Ve hře jsou tedy minimálně od včerejška city, emoce a snaha po jejich dorovnání, naplnění. V kontrastu posledních událostí vnímáme, kde svými aktivitami city potlačujeme a kde nám chybějí. 

Nezbývá než se na takové záležitosti podívat blíže a podniknout kroky k tomu, abychom byli spokojeni, naplněni. Dnešní nov nám k tomu poskytne nástroje. Zjistíme, jak lépe vyjádřit to, co máme na jazyku a v srdci. Pochopíme, kdo je nám blízký, co je pro nás nezbytné každodenně zažívat a mít. Najdeme si cesty k tomu, abychom byli blíž tomu, co nás zajímá a co potřebujeme. Objevíme (věřím) ta správná slova a otevřeme se, budeme umět naslouchat. Jen chtít, jen se zastavit a jen se podívat na svět a lidi kolem trošku jinak.

Dnešní den tak může být o malých, ale důležitých přesunech, o cestách, jež na nás čekají, o rozhodování se na jejich začátcích i o tíži přemýšlení a hledání motivů a argumentů na křižovatkách. Nezapomeňme, že všichni máme dar samostatného myšlení a dar slova, tak obé využijme ke svému prospěchu.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...