Astrologovo pondělí 4.3.2024 – Konjunkce Chironu se severním uzlem

Zdá se, že máme za sebou víkendovou kvadraturu Venuše – Uran. V lepším případě jsme si vyjasnili, co se v našem životě děje, v horším případě něco nebo někdo odešel. Aspekty byly spojené s odmítáním a tak jsme si možná také neužili a uskromnili se.

Plynule přecházíme do dalšího tématu, konjunkce Chironu se severním uzlem v Beranu na 18. stupni. Tento aspekt velmi pomalu nabíhal, události se dlouho šikovaly a nyní se už mohou naplno dít a rozhodovat o našich životech. (Pardon, samozřejmě že rozhodujeme my sami, události nám jen přisouvají materiál k rozhodování).

Konjunkce je v Beranu, tak se budeme potýkat s neschopností, slabostí, nejistotou a nestabilitou. Na všechno tohle co jindy bylo možné skrývat a zakrývat je nyní vidět. Je znát, kdo má málo zájmu, je poznat, kdo touží a kdo jen předstírá, vidíme, kdo se snaží a kdo snahu imituje.

Vyložme karty na stůl, říká konjunkce a nám už není umožněno dál blufovat (ani sebe sama). Může se tak jako po úderu blesku do věže řítit každá struktura, každý projekt, každý vztah, zdraví každého z nás, snad i neživotaschopné myšlenky a prázdné bubliny.

Ke konjunkci dochází na poloviční vzdálenosti mezi Sluncem v Rybách a Uranem v Býku. Proto mohou být i zasaženy naše hlubší představy o realitě a proto můžeme být nuceni okolnostmi (samotným se stále ještě nemusí chtít) ke změnám. Jako by některým bortícím a destruktivním procesům vlastně ani zabránit nešlo.

Samozřejmě ne všude a u každého z nás je něco špatně a něco v nesouladu. A tak řada z nás může zažít den, ve kterém bude citlivá k lidem okolo, k problémům, o kterých ví. Můžeme tak být nápomocní tam, kde jsou naši bližní bezradní. Můžeme se také vrátit v myšlenkách do minulosti a pokusit se o opravu, nápravu. Nebo aspoň pochopíme, co se nám vlastně tenkrát dělo a z jakých to bylo důvodů.
A to pozitivní nakonec. Nabíhá i sextil Merkuru s Uranem a tak při tom všem výše uvedeném bude možné mluvit, setkávat se a vymýšlet plány a řešení i když pohříchu na poslední chvíli.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...