Astrologovo úterý 16.2.2021 – Kvadratura Saturn – Uran

Hlavní zprávou dne je kvadrát Uranu se Saturnem, kt. posílí z druhého rohu, z Berana Luna. V sextilu s vodnářskými planetami zintenzivňuje procesy. To, co probíhá, vnímáme osobněji a jsme citlivější na doteky.

Kvadratura nám ukazuje vlastní život ze dvou úhlů pohledu. Toužíme i odmítáme zároveň. Chceme i bojíme se vzít současně. Potřebujeme vykročit a čeká se na impulz. Co se ještě musí stát, abychom si uvědomili, co je naším zájmem.

Samozřejmě, že takto vyhrocené nejsou všechny naše děje a takto razantní není dění u nás všech. Ale přece. Někdy je potřeba se za něco postavit. Někdy jen postavit tak, abychom posunuli o kousek kolečko vlastních dějin.

Dnešek a zítřek mohou, i když to není poznat a nevidíme v tom daleko, posunout naše životy na různé strany. Ve hře jsou velké planety, Saturn s Uranem a tak ve skutečnosti není moc prostoru pro naše vyjádření, ani možností pro snažení. Ale ze zkušeností víme, že někdy stačí celkem málo.

Ve vnějším prostoru zmíněná kvadratura ukazuje na nám nepříjemné procesy, případně na vyhrocení stávajícího běhu událostí. Tím, jak se planety do kvadratury přibližují dlouho, vidíme, o co jde a nic nás tolik nepřekvapuje. Snad jen to, že sami a osobně se musíme k sobě zachovat čestně a jednoznačně. Na okraj, tato kvadratura se letos ještě dva krát zopakuje, tato zimní řekne, o co běží, druhá, letní napoví, co dělat a kudy jít a třetí, podzimní už vše uzavře.

Jupiter s Merkurem ve Vodnáři se od sebe už moc neoddělí, tedy do Merkurovy otočky a tak ve hře, kterou hrajeme, zůstává více variant, několik cest a dost možností. Měli bychom si to uvědomit, být vynalézaví a nesnažit se prorazit jen prostřednictvím jedné jediné vyzkoušené.

S beraní Lunou může být dnešek docela veselý, s jejími aspekty na vodnářské planety nebude o překvapení nouze. Užijme si je, ale nenechme se pohltit a unést. My bychom měli umět řídit situace, ne naopak.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...