Astrologovo úterý 17.1.2023 – Iniciativa

Ty důležité věci se stanou zítra. A nebo dnes pozdě večer. Slunce dobíhá do konjunkce s Plutem na 29. stupni Kozoroha, Merkur takřka stojí a zítra se obrací na cestu dopředu na 9. stupni Kozoroha.
Obě akce jsou v Kozorohu, ve znamení, kde se zabýváme budoucností, pravidly a zásadami, disciplínou a pečlivým směrováním. A co na to Saturn?

Saturn najdeme ve „svém“ Vodnáři a můžeme tak sdělit, že středeční události tiše, možná jen s nádechem a možná nenápadně otřesou (naším) světem. Především z pohledu, jak řešíme, cítíme a vnímáme takový ten každodenní proces, rytmy, pohyby, sdílení a komunikaci.

A dnes nic? Dnes je na plánu příprava na zítřek. Tedy rozechvělost, nejistota na jedné straně a tlaky v sobě, tlaky v hlavě, přetlak v realitě pravící nám spusť to. Udělej to.

A my? Hledáme podporu, hledáme data, ospravedlnění, správný čas i místo. Čeho že se záležitosti týkají? Mohou to být plytké banality, mohou to být záležitosti vzniklé bývalými rozhodnutími, témata vyplývající ze závazků. Závazků reálných, závazků zděněných, závazků vyslovených, závazků nesplacených. Těch skutečných i těch, jimž jsme si zvykli říkat karmické.

Pod vlivem Saturnu ve Vodnáři do toho tak nějak vidíme a tak se ten hlavní boj odehrává na linii odhodlání, nikoli v hledání nástrojů. Měli bychom vidět, jak vše do sebe zapadá. A zapadne-li, není třeba váhat.

A dnešek? Luna ve Štíru nám svou dnešní drsností dodá správné emoční argumenty. Něco vyjde, něco ne a uvidíme jasný rozdíl mezi realitou a představami. Mars ještě takřka stojí, je málo energie, hodně nemocí a my také nemáme moc elánu. Raději bychom byli, aby rozhodoval a činil se někdo jiný. Můžeme počkat až na čtvrtek s tím provozním, nicméně se zásadním neotálejme a kdo vysloví to, co cítí, to, čím žije, ten získá iniciativu. A kdo má iniciativu, ten už si to převezme a začne řídit. Dnešní den je i získání iniciativ, bude o pohybu a v pohybu.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...