Astrologův čtvrtek 29.12.2022 – Merkur se otáčí a my též

Ano, je to tak, na 25. stupni Kozoroha se otáčí Merkur. Zopakuje si tak do 18. ledna všechny události posledního měsíce a my chce nechce s ním. Vrátí se až na 9. stupeň Kozoroha a ukáže nám na to, co jsme dělali a zeptá se, jaký to má smysl a důvod. Může nás podpořit, může nám ale i naše plány nabořit. Následující tři týdny tak nebudou o nových věcech. Události běžného dne nás budou vracet zpátky a my pod úhlem prožitého budeme přemýšlet, zkoumat a hodnotit. Především se budeme zabývat sebou samými a vlastními kroky.

O retrográdním Merkuru s oblibou říkám, že se vrací po vlastních stopách. Budeme to tak dělat i my. Možná jsme za sebou něco nechali, zapomněli a odložili. Třeba jsme i něco obešli. Kozoroh je přímé a spravedlivé znamení a teď v nadcházejících týdnech bude tuto spravedlnost vyžadovat po nás.

Dnešní den nebudeme ušetřeni zmatků. Lehce de dostaneme do střetů a konfliktů, především těch slovních. Najednou bude všechno až moc jasné. Až tak, že budeme mít velkou potřebu sdílet. Nebudeme chtít čekat, prodlévat, něco protahovat. Čekejme tedy i nepřesnosti a podivná sdělení, jež se ale za malý čásek vysvětli. Dobrém vnímejme, co kdo říká, mohou to být důležitá sdělení, na než často nebyl čas a prostor.

Merkur se setkává s Venuší v konjunkci. Můžeme tak častěji mluvit o hodnotách, kvalitách a o tom, co potřebujeme. Dozvíme se mnoho o postojích a stanoviscích lidi kolem. Lehce rozpoznáme vážně věci od žertu. Bude i šance na opravu nepřesných a mylných postojů. Pokud chceme něco uvést do života nebo s tím skončit a je to zdánlivě běžná každodenní věc, je pro to příhodná doba.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...