Astrologovo úterý 18.6.2024 – Radost, ale i pozor na slova

Venuše a Merkur jsou spolu v konjunkci na druhé stupni Raka a navíc je tak najdeme v kvinkunxu (napínající aspekt) s retrográdním Plutem ve Vodnáři.

Co k té konstelaci napsat? Snad to, že je tu výrazná orientace na pohodu, na to, aby něco dobře dopadlo (hleďme toho využít), na rodinná témata, na vnitřní dialog, na zájem o to, čím žijí naši bližní. Zajímáme se a není nám to jedno.

Zároveň kvůli kvinkunxu s Plutem jak bychom se uměli do některých témat, problémů, ale třeba i konfliktů zakousnout a nepustit. Jsme tak někdy úpěnliví, jindy úporní. Cílem je samozřejmě uvolněná radost. Ale někteří z nás jako by k té radosti neuměli projít přes žal a strádání.

Zmíněná konstelace je o tom, že spokojenost a naplnění jsou na dosah. V řadě sfér a oblastí. Dovede nás k tomu kýženému dovést jak empatie, tak i upřímná promluva, během které nebudeme výjimečně hrozit důsledky, vztahovat se k minulosti a šermovat vinou (která, jak víme stejně neexistuje, leda jako neadekvátní a nepříjemný konstrukt). I tohle jsme za daného stavu věcí schopni prohlédnout.

Více než kdy jindy jsou nyní pro nás důležití přátelé, lásky a harmonie ve vnějším světě. To vše nás může stabilizovat.

Slunce nabíhá do kvadratury s Lilit a to není dobře. Možná bychom rádi tento aspekt zpochybnění vlastních kompetencí, jejich nekritického opěvování nebo překotného vyvázání se z nich letos nejradši vynechali. Ale zdá se, že je tu. A chce po nás potvrdit naše slova, přísahy, domluvy a jednání. Někdo nás bude chytat za slovo. A protože se změnily podmínky, kontext a ten někdo bude mít tendenci trvat na doslovné interpretaci navíc stavěné z jeho úhlu pohledu na věci, konflikt je na střeše.

Nezbývá než oheň hasit tím, že budeme argumentovat, ideálně ze subjektivních postojů. A sami se nebudeme bát. Objektivní realitu vesměs prožíváme přece subjektivně.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...