Astrologovo úterý 19.10.2021 – Citlivost

Den před úplňkem už můžeme pozorovat jeho vliv. Tentokrát – je v Beranu – půjde o naši existenci jako takovou. O to, jak žijeme, s čím se identifikujeme, co prosazujeme. Jak to máme nastavené a jak bychom to chtěli či potřebovali žít. Případné rozpory budou právě tématy, kt. budeme o úplňku prožívat a doufejme i řešit.

S dnešní Lunou v Beranu se individualizujeme. Díváme se na svět (konečně) po čase opět ze svého úhlu pohledu a vlastního stanoviska. Možná tak lépe vidíme, co potřebujeme a co nikoliv.
Dnešní téma bude opozice Luna – Merkur. Toto spojení přináší na první dobrou nedorozumění, nepochopení, nesoulad. Děje se tak z důvodů, kdy neumíme připustit, přiznat a přijmout některá fakta, která jsou obsažena v našem životě nebo mají i vliv na jeho řízení. Zda jde o drobnosti nebo velké věci, určuje i míru nesouladu, kterou můžeme zažívat.
Luna v Beranu se setkává i s Chironem a je v sextilu s Lilith v Blížencích. Komunikace a sdílení se zdá být dobrou cestou k nápravě toho, co se nám nelíbí, je ale potřeba dobře pracovat se slovy a komunikací vůbec. Leccos může být vnímáno jako nátlak, ale i jako manipulace.

A k tomu všemu kvinkux Venuše – Uran ukazuje na nejasné, nevyjádřené nebo nekultivované motivace, na neprojevené touhy, nejasná přání, ale také i na odvahu pustit se do něčeho zajímavého a silného. Ruku v ruce tu jdou obavy z toho, jak zvládneme budoucnost, případně sousta, jež jsme si ukousli. V tom prvním případě bychom měli umět najít svoji roli v plánech a chystaných dobrodružstvích, ve druhém případě se zklidnit a definovat si, o co ve skutečnosti jde a co konkrétního se po nás chce.

Dnes jsme hodně zranitelní ohledně komunikace, blízkosti, sdílení, citliví na obsah informací, ale i na fakta, komunikaci, pohyb a mohou nás bavit, ale i zatěžovat některé běžné životní záležitosti a každodenní úkony. Tak bychom se podle toho měli umět zařídit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...