Astrologovo úterý 21.5.2024 – Blíženecká sezóna

Slunce na prvním a druhém stupni Blíženců, začíná jejich sezóna. Většinou tento čas zatřese ztuhlou realitou a protřepe vztahy. Děje se toho hodně a mnoho z toho jde mino kontrolu. Tento čas malme k tomu, abychom si uvědomili, kam směřují naše pohledy a kroky a vedou myšlenky. A zařídili se podle toho.

Letos bude blíženecká sezóna obohacená od 26.5. o Jupiter v tomto znamení. Běžné popsané procesy tak budoucí ještě intenzivnější. Plánujete cesty, výlety a setkání? Organizujete se?

Pomyslným vrcholem blíženecké sezóny může být 4. červen, kdy se Jupiter sejde s Merkurem a Slunce s Venuší, Jupiter a Merkur přitom budou mít hezký trigon s Plutem. Tady čekejme přesuny, pohyby a stěhování všeho druhu. Setkání a zásadní informace. Pro leckoho předěly v životě a vhodný čas pro začátek/ ukončení. Merkur se Sluncem se sejdou 14.6. a tady bude čas pro změny postojů a revizi pravidel, obě planety najdeme totiž v kvadrantu se zpomalujícím se Saturnem v Rybách i Lunou v Panně.

Celou blíženeckou sezónu nás bude provázet v kvadrátu Saturn z Ryb a Lilith z Panny. Nebude tak volně a lehko, jak obvykle v tomto předprázdninovém čase bývá. Budou na nás doléhat úkoly, které jsme si kdysi uložili a strachy z toho, že se nechováme podle pravidel, ba co víc, obavy z nepochopení a z něj pramenících konfliktů.

Během blíženecké sezóny se odehrají i události motivované planetami pohybujícími se v jiných znameních. Zapamatujme si 25. květen a připomeňme si Mars procházející bodem letošního zatím posledního zatmění Slunce na 20. stupni Berana. Znovu ožijí zásadní témata z 8.4. a my budeme muset se projevit, ukázat, dát najevo sílu a dynamiku v tom, co už začalo v předvelikonočním čase.

Pojďme se ale na moment vrátit k dnešku. Řekli jsme si, že Slunce se rozbíhá novým znamením a jde do trigonu Plutem ve Vodnáři. Leckdo to může vnímat jako podporu vlastním plánům a průkaz výjimečnosti toho, co dělá a čím se zabývá. Venuše v konjunkci s Algolem jde ve stopách Jupiteru, byl zde minulý týden. Pocitově tak den bude spíš účelový než krásný. Krásu a harmonii si budeme muset vydobýt nebo prosadit do programu. Luna ve Štíru v opozici s Merkurem v Býku kladou důraz na improvizaci, kontaktnost a možná také na to, abychom se rozmluvili ohledně důležitých momentů, událostí a faktů v našem životě. Přenese nás to dál.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...