Astrologovo úterý 22.11.2022 – Slunce vstupuje do Střelce

To důležité se stane ve středu. Mám na mysli jak otočku Jupiteru do přímého směru, tak novoluní na 2. stupni Střelce. Ale přece jen jedna důležitost se objeví na nebi dnes.

Slunce vstupuje po 11 měsících opět do Střelce. Na přibližně 30 dní se mění naše pohledy na svět. Končí nejtemnější část roku. Pokud bychom žili o pár kilometrů jižněji, mohli bychom si zároveň říci, že to nejhorší, nejstudenější a nejvlhčí období máme skoro za sebou. Rozhlédli bychom se kolem sebe a začali bychom plánovat.

Čas Střelce je období, ve kterém velmi výrazně vnímáme vlastní plány. Potřebujeme, aby s aspoň v malé, esenciální míře naše představy zhmotňovaly. Potřebujeme, aby se o nich mluvilo, jednalo, aby kolovaly ve veřejném prostoru. Je tu i čas, ve kterém chceme spravedlivý a správný svět. Období, v němž hledáme ty, co nám rozumějí.

Čas Střelce je důležitý pro vztahy všeho druhu, ukazuje se nám totiž jejich mechanizmus. Končí čas štířích záhad, je možnost se lépe domluvit a je příležitost zvednout oči a podívat se o něco výš než obvykle, minimálně na horizont.

Slunce na cestě Střelcem předběhl Merkur s Venuší, střelecká sezóna začala tak už na prahu minulého týdne. Ve světě kolem nás je znát oživení a zájem. Přicházejí příležitosti, které můžeme rozvíjet. Mizí strachy, zmenšují se obavy. Zajímají nás pohledy na svět jiných lidí.

Merkur dnes dobíhá Venuši. Obě tělesa ještě poběží nějakou chvíli spolu. Nicméně dnešní den přinese nějaká setkání nebo informace nebo podněty nebo aspoň indicie, jež nám, pokud se samozřejmě budeme zajímat, přinesou nové pohledy na svět a napoví, kudy se budou dál ubírat naše zásadní témata.
Proto dnes mluvme, budou nám naslouchat. Tvořme, najdeme spolupracovníky. Pohybujme se, nezůstávejme na místě, návštěvy mohou přinést nové začátky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...