Astrologovo úterý 26.9.2023 – Snahy, revoluce, prostředníci

Nejvýraznějším dnešním aspektem je příznivý sextil Marse s Venuší. Ten je pěkný … až na to, že nebude letos přesný. Poslechněte si vysvětlení. Mars dobíhá do sextilu k Venuši. Ta však ale nabírá na rychlosti a nenechá Mars se přiblížit na méně než 61 stupňů. Jeden stupeň chybí do přesného sextilu.

Tak i interpretace toho vztahu, který skoro je, ale nakonec nikdy nebude plnohodnotný, může být založena na snaze dnešního pachtění, která nebude korunována uznáním. Také můžeme psát i o touze po pochopení, které dnes nebude úplné. O rozdílech mezi představami, za něž bojujeme a jejich uskutečnění. Ani nepřijde odměna za nepochopenou snahu a také se budeme potýkat s nepřijetím.

Ani Luna ve Vodnáři neuklidní rozmrzelost, nepořeší rozviklanost a nestabilizuje neuchopitelnost. Šíp nedoletí a záměr se může zvrtnout. Nezkoušejme tedy zaujmout, můžeme jen pobavit. Nepřesvědčujme, můžeme jen otravovat. Dejme záležitostem volný průběh a leccos posléze v našich očích dopadne dobře. Nenuťme, jen naznačujme. Vzpomeňme na Lunu ve Vodnáři, bude dnes nositelkou revolučních tradic a pointou bude její opozice s Lilith ve Lvu těsně po půlnoci na středu. Večer tak může být docela hustý a kdo bude řešit za světla, buď v úterý nebo ve středu, ten neprohloupí. Dnešní večer může zapálit dlouho připravovaný ohňostroj.

A optimismus na závěr? Merkur na midpointu (uprostřed) Lilit a Slunce může být prostředníkem v nedorozuměních, pokud dovedeme respektovat jiné lidi, najdeme v napjatých momentech cestu k řešením.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...