Astrologovo úterý 29.11.2022 – Mars, Merkur a Neptun

Podíváme se dnes na marsickou a neptunickou astrologii. Mělo by nás zajímat i to, že Luna bude v konjunkci se Saturnem ve Vodnáři.

Marsická témata budou čpět nerozhodností na jedné straně a touhou se rozhodnout na straně druhé. Doslova, protože Merkur ve Střelci nabíhá do opozice s Marsem v Blížencích.
Mars je pomalý, retrográdní a ani Merkur není ve své kondici, je ve Střelci ve vyhnanství. Rozhodnutí je nám třeba, ale nedovedeme být pevní ve vymezeních. Jistě, v zásadě víme, co chceme, ale dnes se nedovedou koordinovat myšlenky a akce. Takže aktivity mohou být chaotické, nepřehledné. Myšlenky vyhrkneme, ale nebudeme konzistentní.

Můžeme se setkat se spontánními projevy, ale také se zbytečnou agresí a potřebou dělat ramena. Často bude nejvíc otravovat ten, kdo se nejvíc bude bát.
K čemu nám je třeba takových opozic? Nejspíš proto, abychom se naučili být spravedliví, ale i jednoznační. Abychom uvedli do souladu své myšlenky, slova i skutky, abychom netápali a nemlžili a také si nic nenalhávali.

Neptun na své cestě Rybami na chvíli zastavuje. Jeho otočka dopředu nás čeká až o víkendu, nicméně už nyní je na místě. Neposouvají se události, můžeme mít pocit bloudění všudypřítomnou mlhou v kruzích. Tento tranzit si nyní nejlépe užijeme, když se zamyslíme na důvodem a smyslem našich nedobrovolných aktuálních zastávek na cestě životem.

A ještě Luna. Ta vytváří tlak na to, abychom zkusili to, co nám nejde, řešit jinými cestami. Pomohou netradiční řešení, hledejme podporu u silnějších a zkušenějších, nevysilujme se a nevyšilujme mírným vysvětlováním. Aspekt nám ukazuje na to, že každý jsme individualitou a jako takoví máme nárok na individuální přístup i řešení.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...