Astrologovo úterý 29.12.2020 – Sny

Den před úplňkem v Raku (nastane 30/12 po 4. hodině ranní na 9. stupni Raka) se budou už připomínat příslušné energie. Koneckonců Luna bude v úplňku ve svém znamení.

Dá se tedy čekat, že ze spodních pater vyplavou zasunuté pocity, emoce, city k lidem, vzpomínky na silné situace. Zároveň se objeví touha vyřešit citové otázky, porozumět aktuálním situacím ve smyslu proč se děje to, co probíhá. Uvědomíme si samozřejmě také to, co nás ukotvuje, stabilizuje. Znovu si připomeneme prostředí a lidi, kteří dávají naši osobnosti citový rozměr a dovolují nám se citově spontánně projevovat.

Bez přehánění, naše duše má svátek a oslaví si jej podle sebe. Uvidíme a zažijeme to sami ještě před polednem, kdy Luna vstoupí do znamení Raka a kdy to bude už jen něco přes 12 hodin do vrcholu úplňku.

V opozici proti úplňkové Luně bude Slunce s Merkurem. Možná tak tématem tohoto úplňkového setkání planet bude otázka mlčení versus propojení. Téma dotyků myšlenkami, slovy, činy, ale třeba i jen vizemi. Zapojení Merkuru do základní úplňkové konstelace zajistí nejen hloubku a citovost, ale i schopnost nemlčet a něco pořešit.

Venuše v kvadratuře s Neptunem, to bude téma samo o sobě. Bude se týkat lásky, porozumění, hledání, bloudění, pochopení významu věcí, tápání a otázky, zásadní dotazy po smyslu konání. Intenzita bude větší než obvykle bývá, když se sejde Venuše s Neptunem, pozice Venuše bude podpořena jižním uzlem v konjunkci. Půjde opravdu o vyústění dlouhodobějších procesů. Neptun navíc jako jeden z dispozitorů Venuše bude skutečně trvat na výrazných odpovědích a pomůže nám odlišit pravdu od nesmyslů i realitu od snů. I když tyto dvě roviny se mohou zvláštními způsoby proplétat. Bude to zajímavé.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...