Astrologovo úterý 30.8.2022 – Poznejme se lépe

Těžko se budeme orientovat v životě, v jednotlivých situacích nám spíš než jasná mysl bude našeptávat potemnělá Lilit. V horoskopu bude dominovat kvadratura Lilith a Chironu a současně kvadratura Luny s Lilit. Jakékoli nejisté srdce, jakákoli neklidná mysl, jakýkoli vztah, který není dostatečně vyrovnaný, jakýkoliv náš emoční stav, jenž není stabilní, to vše bude tápavé, konfliktní. Místy nostalgické, hodně nevybalancované a náchylné k radikálním postojům.

Nenechme se na první dobrou zlákat vlastními pocity na šikmou plochu. Raději se ptejme sami sebe, z jakého důvodu se necítíme dobře. Příčina nemusí tkvět v aktuální situaci. Ta bude spíš v roli spouštěče laviny čehosi, co se v proudu emocí hrne na světlo z našeho podvědomí. Podívejme se, kde je ono prvotní zranění. Co se nám stalo kdysi dávno a na co nedovedeme zapomenout, ačkoli už by to vážně bylo potřeba.

Další efekt oné konstelace, ke které se přidružuje i Merkur ve Vahách, je obtížné rozlišení toho, co je fikce od skutečnosti. Nebudeme tak umět vybalancovat zklamání v momentu, kdy nevyjdou naše představy. Rozpor mezi představami a skutečností může tak být nepříjemným motivem k tomu, abychom se báli projevit.

Máme tu ale i trigon Mars – Merkur a tak naše komunikace, sdílení, přemisťování budou rychlé, slova jednoznačná a nic neskrývající. Některá slova a některé myšlenky budou doslova klíče otevírající nové skutečnosti a situace v životě, které je třeba nově poznat. Konstelace posledních dnů nás nedobrovolně zdržují od vnějších kroků a nutí nás často prostřednictvím nepříjemných situací lépe poznat sebe sama a lépe si nastavit svůj každodenní program i cíle do budoucna.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...