Sedm věcí, které by neměly chybět v žádné koupelně

Chystáte se na rekonstrukci koupelny a neradi byste při jejím zařizování na něco zapomněli? Poradíme vám, co by nemělo scházet v žádné koupelně.

Dostatek úložného prostoru

Pokud vyžadujete upravenou koupelnu bez zbytečností na poličkách, na kterých se usazuje prach a špína, zajistěte si dostatek úložného prostoru pomocí skříněk a zásuvek. Do nich schováte vše, co používáte často i jednou za čas (například holicí strojek, fén, kulmu, čisticí prostředky).

Odolný nábytek

Do koupelny patří jedině nábytek odolný vůči vlhkosti a nejlépe s hladkou povrchovou úpravou. Jestliže takový není, snadno se může nafouknout a zkroutit, nebo dokonce zplesnivět. Sáhněte po laminátu, který se snadno udržuje, nebo po nalakovaném exotickém dřevu.

Vhodné osvětlení

Promyšlené rozmístění světel má své výhody, které oceníte nejen při vlastní kosmetické údržbě, ale i při romantických koupelnových chvilkách. Na stropě by mělo být jedno centrální osvětlení a dále nainstalujte bodovky – například k zrcadlu nebo kolem vany.

Topení

V koupelně by vám neměla být zima. Zahřejte se pomocí topení – vhodné je podlahové, ale vystačíte si i se žebříkovým, na které navíc můžete pověsit vlhké ručníky. Aby vám po sprchování nezmrzly nohy a nezamokřili jste si celou podlahu, dolaďte prostor speciální koupelnovou předložkou.

Dostatečně velké zrcadlo

Malé zrcadlo by vás akorát rozčilovalo – o to víc, když se k vám připojí váš partner, který si nutně potřebuje vyčistit zuby nebo oholit vousy. Pokud zvolíte zrcadlo přidělané na skříňce, získáte další úložný prostor.

Vana, nebo sprchový kout?

Vana je sice dokonalým parťákem při romantických večerech a odpočinku, ale sprchový kout je nejen úspornější, ale i hygieničtější. Zlatou střední cestou je kombinace obojího – jedná se prakticky o vanu se skleněnou zástěnou. Tato varianta vám vždy nabídne vhodný způsob vaší vodní relaxace.

Doplňky a rostliny

Vyberte do koupelny ostatní doplňky (jako třeba pěknou lahvičku na tekuté mýdlo nebo kalíšek na kartáčky) a rostliny, které budou v souladu se stylem vaší nové koupelny a vykouzlí tu správnou atmosféru. Monstera je velmi nenáročná, tlustice si jakožto sukulent bude přímo užívat koupelnové vlhko a takový popínavý šplhavník se bude radovat, i když ho umístíte přímo do sprchy.

You may also like...