Astrologovo úterý 5.3.2024 – Chironská konjunkce

Přesná konjunkce Chironu se severní uzlem v Beranu. Mars ve Vodnáři v kvadrátu s Uranem v Býku. Dnes máme jeden vrchol chironských situací. Další čekejme za dva dny až se vytvoří konfigurace Jod (Boží prst) s Lilith v Panně na špici.

Máme tu neklidný a nestabilní střed týdne. Kdo nezapochybuje o něčem jako by nebyl. Kdo nezalituje, ten nemá cítění. Kdo se nepokusí o pomoc a podporu, ten nemá k sobě respekt. Kdo se nezamyslí nad vlastním životem, nedovede se poučit z minulosti.

Poněkud zlehčující odstavec nás uvádí do problematiky. Ve středu dění nacházíme Chiron v konjunkci se severním uzlem a tak hlavním tématem je nestabilita a jak z ní ven. Neklid a jak dojít klidu.

Hledáme aktivity, které by byly dostatečně účinné k tomu, aby eliminovaly to, čeho se bojíme. Z celého spektra záležitostí, které jsou pro nás důležité nebo zajímavé, se soustředíme na tu nebo výjimečně na ty, kde se opravdu něco děje a kde je potřeba naší přítomnosti. Proto některé záležitosti na okraji mohou unikat pozornosti.

Chiron (a uzel) mají jako vládce Mars, ten je v kvadratuře s Uranem v Býku. Změnou poměrů, stereotypů, narativů a paradigmat (to je najednou cizích slov 🙂 ) můžeme způsobit obrácení nebo aspoň přesměrování toku událostí. Můžeme se zbavit problémů jedním rázem. Můžeme vyřešit to, co nás trápí, v podstatě jedním rozhodnutím. Proč to zhusta neděláme, proč nesázíme na jednu kartu? Často je to nezkušenost a strach, často si nevěříme.

Tak jak Slunce nabíhá do opozice s Lilith, dostávají se události do mírného pnutí. A tak bychom asi to důležité, co je stejně před námi neměli odkládat. To, co máme zařídit, jsou úkoly pro Nebojsy, ale nedá se nic dělat, v životě zadarmo nikdo nic nedostane a dobrou karmu teprve ne. Je třeba citlivě, ale jednozačně udělat to, co je dávno třeba.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...