Astrologovo úterý 5.4.2022 – Venuše vstupuje do Ryb

Významné věci se dějí nahoře na obloze. Od 6. března, kdy vešla do Vodnáře společně s Marsem, byla Venuše v tomto znamení pod vládou Saturnu a Uranu. Kdo čekal ženskost, projevené city, laskavost a spontánnost, dočkal se spíše jasného prosazování hodnot, vysilujícího boje za to, aby se něco uskutečnilo, dočasného vítězství pragmatických řešení v citech, lásce a tvorbě, ale také i pokroku ve vnímání vlastních hodnot, zásad a postojů.

Každopádně je to už pryč, Venuše se dostává do daleko jemnějších a jednodušších Ryb. Dokonce v tomto znamení exaltuje, tedy je schopna vydat nejkvalitnější ovoce. Zadržované city a potlačované emoce se znovu rozproudí. Po měsíci a něco se vrátíme k autentickému prožívání toho, co cítíme. Však byla Venuše ve znameních, kt. ovládá Saturn (Kozoroh a Vodnář) od 5.11. a to je tak dlouho, že jsme už zapomněli na její jemné způsoby a sladká obětí. Měli jsme prostor k tomu, abychom si uvědomili, co od Venuše a jejích témat chceme a mohli se naučit s nimi pracovat, nyní s Venuší v Rybách je budeme žít. Možná snáze od srdce i plic povíme o tom, co cítíme, možná se zamilujeme nejen do velkých ideálů, ale i každodennosti, možná naše srdce zaujme i souznění a soucit daleko častěji než jindy. S Venuší v Rybách se učíme lásce kosmické, té bez podmínek, pravidel a hodnocení. Což není jen esoterní klišé, nýbrž realita, ve které si vážíme lidí, stavů a situací ne podle toho, jak je hodnotíme podle sebe, ale jak je vnímáme univerzálně a pro všechny.

Pojďme k dnešku. Vzhledem k přesunu Venuše z Vodnáře do Ryb čeká na většinu z nás venušanský zážitek, jehož prostřednictvím si uvědomíme potisící a jistě ne naposled to, že jsme vnímavé a citlivé osoby a že bez citových podnětů strádáme. Citové podněty přinášejí do našeho života sladkou iracionalitu, kterou si můžeme doplnit svoji paletu hodnot. V Rybách je i aktuální dispozitor Venuše, tedy Jupiter a tak letošní venušanská sezóna bude velkolepá. Bude příležitost si srovnat hodnotový žebříček, naladit se na lidi kolem a podívat se na zoubek různým citovým tématům, která kolem nás krouží.
Je tu i konjunkce Marse se Saturnem ve Vodnáři, aspekt, který nám pomůže se vyladit v aktivitách a podpoří nás ve zvládání vlastních energií. Kdy vyrazit a kdy zůstat stát? Kdy a jak prosadit své postoje? Dovolit si udělat to, co cítím? Takové a další otázky si můžeme v aktuálním období klást. Konjunkce pohybu a realizace (Marsu) se stabilitou, zásadami a hranicemi (Saturn) může řadu akcí utlumit, některé modifikovat. Ale ty, jež nám i lidem s námi spojeným dávají smysl, se mohou uskutečnit. Pozorujme to ve světě kolem nás i ve společnosti. Něco končí, jinde se síly přeskupují a to, co je životaschopné, to pokračuje, třeba i v jiné podobě, jen cíl je stejný.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...