Astrologovo úterý 9.4.2024 – O vztazích

Pondělní nov v Beranu spolu se zatměním Slunce (u nás ani koutkem oka nespatřitelným) na 20. stupni Berana prošlo a umožnilo ukončit a začít nové etapy v životě, cykly, práce, vztahy. Efektem zatmění je něco jako divoká karta, prostě se často dělo bez našeho přispění, ba dokonce i přes naše snahy. Úkolem zatmění není zabývat se jednoduchými záležitostmi, ale koncentruje se na celoživotní témata a dlouhodobé horizonty a tak se to důležité mohlo (nebo může) stát v rozsahu plus mínus týden. Zkontrolujte si planety v Beranu, Raku, Vahách a Kozorohu na stejných stupních.

Planetka Chiron, jak už jsme tu psali, byla svědkem zatmění a účastníkem konstelace. Narazilo se tak na citlivé záležitosti táhnoucí se do minulosti a protože jsme v Beranu, tak založené na ztrátě energie, slabosti, strachu se projevit, zbabělosti a předání kdysi dávno kompetencí (v této době máme šanci se je vzít zpět).

Dnes tak budeme pokračovat v podobných tématech. Bude nás zajímat tlak, který na sebe vyvíjíme v tom, abychom zvládli úkoly, jež jsme si dali. Možná jsme je vytvořili proto, že chceme někomu pomoci, prospět, vyhovět. Téma Beran – Váhy tu není o partnerských vztazích (ty jsou jen viditelnou a snadno ovladatelnou špičkou ledovce), ale o vztazích ke světu, o přijetí a nepřijetí, o touze a potřebě být součástí. Tak i dnes nám enormně záleží na jiných lidech, píšeme, myslíme na ně, vnímáme samotu i společnost. Formují se výrazně sociální vzorce. Hledáme souputníky i spojence, partnery i souvěrce.

A ještě jedno téma tu máme, jistoty. Hledáme je, formulujeme je, hádáme se o ně, potřebujeme je. Něco pro ně příhodného se rodí v konjunkci Saturnu s Marsem v Rybách. Postupně víme, zjišťujeme, na čem jsme a o čem je teď náš život. Jde to pomalu, ale časem si vytvoříme vize, plány a pravidla.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...