Astrologův čtvrtek 18.2.2021 – Inovace

Možná se něco tam uvnitř nás pohnulo, možná se jen změnilo něco v lidech kolem, možná trochu jinak svítí slunce, někdo něco řekl, něco doposud nepovšimnuté se objevilo v zorném poli, třeba jsme si dali dohromady souvislosti.

Kvadrát Saturn – Uran vrcholící včera nám ukázal nové pohledy a nové cesty. O událostech, procesech a lidech smýšlíme trochu jinak. Což otevírá nové cesty, nové možnosti a velké pole působnosti. Kvadratura odděluje a oddělila tak jasně, až jsme zůstali překvapeni. Některé záležitosti se vyřešily samy, jiným stačí jen pomoci a trochu se vézt na vlně dění.

Tuhle kvadraturu zažijeme letos ještě dva krát a pokaždé bude mít potřebu nasměrovat náš vlak na ty správně koleje. Jen se nebránit a nevymýšlet komplikace. V jádru je vše prosté, říkají aspekty.

A speciálně k dnešku. Slunce vstupuje do znamení Ryb. Otevírá se tím cesta k sobě a do nitra. Získáváme na věci kolem sebe hlubší pohled. Přemýšlíme o tom, co se děje v souvislostech. Vzpomínáme na to, co bylo. Nemyslím, že bychom byli vstřícnější. Jen se uzavíráme do sebe, abychom si to v sobě tak nějak probrali. nemůžeme žít jen stále v přítomnosti a běžet symbolicky dopředu. Je třeba to všechno, co se za poslední dny, týdny a měsíce událo, pobrat, pochopit, znovu prožít.

Cesta Sluncem znamením Ryb je jedna velká meditace. Ať chceme nebo ne, uvědomujeme si to, že jsme součástí velkého světa, velkého společenství. Možná tak lépe vidíme vlastní úkoly. Víc nadčasově, méně malicherně, více hledíme do podstaty a měly by se před našimi pohledy zmenšovat i rozdíly a otupovat hrany.

Letos bude Slunci v Rybách dělat společnost Neptun. Ticho bude hlubší. Osamělost větší. Ale v sextilu bude Uran v Býku a tak náš ponor do nitra přinese ovoce v podobě změn, kt. záhy uskutečníme. Vlastně bychom je měli udělat už dávno, ale necítíme se na ně. Tak teď získáme ty správné motivy. V Kozorohu bude stále ještě Pluto, to Pluto, které nás nyní podpoří a ukáže, co je nutné udělat a překonat. Vnímám pozici Slunce symbolicky uprostřed mezi Plutem a Uranem (kolem 4. 3.) jako výzvu k tomu, abychom se nebáli, nenechali zblbnout a šli tam, kam nás srdce táhne.

Ale ještě k dnešku. ten den bude klidnější, tišší, bez větších efektů. Bude se dařit spíš strachům na straně jedné, ale taky citům, hlubokému vnímání a lásce na straně druhé. Tak uvidíme, jak tím prokličkujeme 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...