Astrologův čtvrtek 2.2.2023 – Hromnice jako symbol jara

Tento svátek se v našich klimatických podmínkách stále ještě jako začátek jara nemůže prosadit. Symbolicky jej aspoň tedy vnímáme jako symbol přeměny, lámání se situací.

Pojďme se podívat na to, co si k tomu myslí dnešní postavení planet. Trigon Venuše – Luna je výborný pro porozumění, hledání a nabízení pochopení. Má ambice posilovat rodiny, scelovat vztahy, nabízet velkoryse prostor a být průvodcem dnešním dnem. Navenek se můžeme uvolnit a uvnitř naladit.

Kvadratura Luny s Jupiterem naopak může ze subjektivních důvodů prodlužovat cesty, manipulovat city, hledat pochopení za každou cenu. Muže nás izolovat od lidi kolem a nutit odcházet z domova nebo od začaté práce. Nepomáhá ani plnění restů. Není ani vhodný pro vztahy k autoritám. Nevadí, na všechna zmíněná negativa se můžeme podívat z odstupu a podívat se, kam naše cesta směřuje a co je účelem. Naučíme se podívat za roh.

Zdá se tak, že dnešek už svými událostmi pomalu směřuje k úplňku ve Lvu. Naše vnitřní pnutí pomalu produkují akce a rozhodnutí, ta ještě potřebují vyzrát.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...