Astrologův čtvrtek 22.12.2022 – Myšlenky

Úvodem dovolte kacířskou myšlenku, ačkoli si v životě přejeme jen to dobré, přicházejí častokrát nepříjemné zážitky, často proto, že nechápeme, neumíme se naladit a nechceme přijmout to, co se děje. Častokrát máme dojem na to, že něco by mělo probíhat podle představ. Málokdy jsou představy odpovídající realitě a vzniklé zklamání je o to větší, o co víc trváme na stereotypech. Tak je tomu s letošním slunovratem. O co víc jsme doufali v to, že duch času za nás něco vyřeší, o to víc vidíme, že musíme sami. Nebuďme tedy zklamáni, pokud nám doba nedává to, na co jsme zvyklí. Čím víc se v běžném životě v každodenním chování vymykáme tomu, co bylo dřív a opouštíme normál, což se masově letos dělo, o to silněji jsme konfrontováni se zvyky, mezi které patří i svátky. Prostě něco je jinak leccos jinak je. Nádherně to vidíme v kvadratuře Jupiter – Slunce nyní během slunovratu.

Kvadratura nám ukazuje svět z jiné stránky, z jiných pohledů. Můžeme být nejistí, nespokojení, můžeme vidět, že není jasno, dokončeno a dotaženo. Je to na nás, abychom zjednali nápravu. Taková činnost nám osvěží pravidla, jaká si dáváme a chceme dát. Uvidíme, na čem je založený náš svět a jistě se dotkneme i toho podstatného. Je tak i správný čas pro změnu pravidel.

Leccos nám pod úhlem pohledu přijde jako nesprávné a nespravedlivé. Kvadrát oživí naše zasunuté křivdy i cesty, na nichž hledáme spravedlnost jako protiváhu toho, co se (nám) dělo. Jsme citlivější vůči společenským procesům. Také jsme konfrontováni se schopností získávat a rozvíjet hodnoty, ostře vidíme (a dovedeme posoudit), to, co se nám i jiným lidem nepovedlo (ale i povedlo). Kvadratura také na nás muže vytvářet tlak, abychom něčeho dosáhli, uvidíme, jak se s ním vypořádáme.

Den po takto náročném slunovratu nám nedá vyslechnout, otevře se rada procesů a horizont jejich řešení je 23. prosinec, tak bychom se s nimi měli vypořádat pečlivě, svědomitě a laskavě.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...