Astrologův čtvrtek 22.9.2022 – Rovnodennost přinese vyrovnání

Jsme den před rovnodenností, nastane zítra nad ránem. A protože aspekty jsou vždycky o něco silnější před událostí (aspektem, konstelací …), je třeba se na rovnodennost podívat už dnes, neb bude zasahovat do našich životů.

Efektem rovnodennosti je srovnání (se), vyrovnání se (se), smír, klid, tak aby jedinec mohl vstoupit bez zátěží do dalších částí roku. Samozřejmě, nemusíme v to věřit, ale ono se i tak bude dít.
Procesy, které jsou s rovnodenností spojený, je organizace, propojování, režie, plánování. Není to zrovna příliš spojeno s city na jedné straně a ani s hmotou na straně druhé. Převládá tu rozum, intelekt a téma vztahů a smluv s lidmi kolem nás.

Zdá se, že v období před rovnodenností jsou tyto oblasti více zatěžovány. Podvědomě víme a potřebujeme uvést záležitosti do pořádku. Aspoň v sobě, ve svém nitru. A zdá se, že v pátek, zejména v první polovině dne se něco stane. Merkur (který je retrográdní) se na prvním stupni Vah (první stupeň je vždycky citlivý) sejde se Sluncem. Budeme tedy nuceni (nedá nám to) k řešením. Pokud možno harmonickým. Nejspíš si i na tu harmonii vzpomeneme a nebudeme prosazovat svá vlastní řešení a postupy když zjistíme, že pro ně nemáme partnery a kolem sebe v nich oporu a podporu.
Ale pojďme se vrátit ještě k tématům dnešního dne, tedy čtvrtka. Venuše vysvobozená z trigonu s Uranem a severním uzlem si vydechne a my přestaneme vnímat pnutí a začneme se chovat realisticky a přirozeně.

Luna ve Lvu nás směřuje k našemu egu. Ptáme se ho, co pro sebe můžeme udělat. Co je pro nás důležité. Co by nás bavilo. Luna v opozici se Saturnem, pokud se jí řádně zeptáme, poskytne poměrně přesné odpovědi. Pokud se nebudeme na tyto korekce příliš soustřeďovat, je možné, že nedobrovolně nám podněty k přemýšlení doručí osud v podobě emočních situací a ne nezanedbatelných emočních stavů.
A růžky už vystrkuje sextil Uran – Lilith, který nám zhruba od pondělka (ale neberte to tady doslova, tedy plus mínus) přinese emočně a citově rozháraných 10 – 12 dnů. V konečném efektu by nám tento aspekt měl přinést citovou stabilitu, tedy je potřeba víc jednat a míň být pasivní. Jednat kupodivu s rozmyslem, nadhledem a velkorysostí jakkoli nás budou události strhávat k prudkým a devastujícím reakcím. Jsou hodnoty, které stojí zato zachovat a rozvíjet jakkoli si s nimi aktuálně neumíme poradit. Ale víc si k tomuhle povíme na začátku října 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...