Astrologův čtvrtek 5.1.2023 – Dynamika

Na první pohled nás zaujme sextil Venuše ve Vodnáři v sextilu s Jupiterem v Beranu. Vnímejme tento aspekt jako uvolňující a osvobozující. Ovšem. Ve hře je vzdušné a ohnivé znamení. Akce a činy osvobozují od stisků a tlaků, můžeme tak být spontánní a užívat si volnosti, nicméně ve hře není ani zemský, ani vodní živel. Uvolnění tak muže být doprovázeno odtržením od reality a kontinuity života. Může tak být jen dojmem a prožívanou euforií, kterou musí během měsíce doplnit stabilita a udržitelnost. Během pátečního/ sobotního račího úplňku (bude těsně po půlnoci) uvidíme, jak to všechno bude fungovat dál.

Nabíhá i trigon Slunce – Uran, ten přináší zájem, zábavu, vzrušení. Ale také možnost prosadit myšlenky, uplatnit nároky, pracovat s přáními, vidět věci z nového úhlu pohledu, řešit záležitost jinak než dosud. Další aktivizující aspekt. Spolu s tím předchozím může leccos urychlit, ale také ukázat. Příznivé aspekty nejsou o stabilitě a dosažení rovnováhy, spíš nám dávají do rukou nástroje pro boj o ně.

Retrográdní Merkur a Neptun nás trochu zchladí, růst, o kterém jsme mluvili, prosazení (se), jež jsme popisovali se týká především těch, kteří se do záležitostí pustí s rozvahou, zkušenostmi a pak také těch, co jsou připraveni a mají vyřešeno to, co by je jinak mohlo zatěžovat a nové cesty komplikovat. Není-li toto zvládnuto, můžeme se buď točit na místě nebo se zmítat mezi cestou před a vzad. Scénář pro mnohá dramata je sepsán, abychom se mu vyhnuli, je třeba jednat čestně, jednoznačně a s nadšením.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...